Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć szczegóły

Promocja II Liceum

Termomodernizacja naszej szkoły

6.05.2021
6 maja w II Liceum podpisana została umowa z wykonawcą na termomodernizację naszej szkoły.

Matura 2021

6.05.2021
4 maja w ścisłym reżimie sanitarnym – ale tradycyjnie od języka polskiego – rozpoczęły się tegoroczne matury.

Festiwal uczniowski oraz koszulka EPAS

4.05.2021

Uczniowie naszej szkoły realizujący program EPAS: Roksana Nockoska (kl. I men), Zuzanna Bednarek (kl. II h) oraz Maciej Kowalski (kl. II g) wraz z jedną z koordynatorek Panią Katarzyną Kozioł-Machel wzięli udział w dwudniowym festiwalu uczniowskim dla młodszych ambasadorów.

Uczniowie klasy II h w składzie: Kamila Sil, Ada Świech, Joanna Lechowska, Zuzanna Bednarek, Julia Piechura i Aleksander Kostanek zaprojektowali koszulkę promującą program Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego. W ogólnopolskim konkursie zajęli II miejsce.

230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

2.05.2021
Zapraszamy do wysłuchania pięknego przesłania, jakie kryje w sobie pieśń "Uwierz Polsko" autorstwa Pani Moniki Brewczak.

Gratulacje dla Abiturientów naszego liceum

1.05.2021
Przyjmijcie serdeczne gratulacje, a także wyrazy uznania i podziękowania za Wasz trud, zaangażowanie i lata spędzone w tej szkole, gdzie dorastaliście, zdobywaliście wiedzę i odnosiliście znaczące sukcesy w różnych konkursach przedmiotowych i olimpiadach.

Ostatni Dzwonek

30.04.2021
Ostatni Dzwonek to szkolna uroczystość przygotowywana specjalnie dla maturzystów, którzy kończą szkołę. W związku z panującą pandemią w tym roku wydarzenie zostało przeniesione do Internetu.

Gala finałowa IX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Językach Obcych

27.04.2021
27 kwietnia odbyło się podsumowanie wyników IX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Językach Obcych.

Gala finałowa konkursu matematycznego "Arbuz do kwadratu"

26.04.2021
26 kwietnia poznaliśmy laureatów konkursu matematycznego "Arbuz do kwadratu".

Zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych

26.04.2021
W związku z niepewną sytuacją epidemiczną w naszym województwie jesteśmy zmuszeni przełożyć zakończenie roku dla klas maturalnych na późniejszy termin.

Trzech finalistów olimpiady historycznej

24.04.2021
Igor Banaszczak, Julian Reszka i Tobiasz Tatar zostali finalistami XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy".

Sukces w poezji śpiewanej

23.04.2021
Wiktoria Jaworska z klasy II b-ch zajęła pierwsze miejsce w kategorii "poezja śpiewana" podczas miejskiego etapu 66 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, a Julia Stępień (również z klasy II b-ch) otrzymała w tej samej kategorii wyróżnienie.

Sukces w konkursie recytatorskim

23.04.2021
Izabella Wawer – uczennica klasy II hum – zajęła drugie miejsce w miejskich rozgrywkach 66 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, kwalifikując się do kolejnego etapu.

Świętujemy Dzień Ziemi

22.04.2021
22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 2 med oraz 1 b-ch wzięli udział w webinarium "Lekcje z klimatem", które zorganizowane zostało przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

22.04.2021
W dniu 22 kwietnia w naszej szkole odbył się kolejny Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny", którego centralnym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu.

Wielojęzyczność w Unii Europejskiej

20.04.2021
W czwartek 15 kwietnia uczennice z klasy I menedżerskiej: Roksana Nockoska, Maja Osińska i Maria Mordaka wraz z jedną z koordynatorek programu EPAS Panią Katarzyną Kozioł-Machel wzięły udział w spotkaniu online poświęconym działalności Parlamentu Europejskiego oraz webinarium pt. "Wielojęzyczność i praca tłumaczek".

Kolejny sukces Arbuza

20.04.2021
Marta Pawlak – uczennica klasy 3 menedżerskiej zakwalifikowała się do trzeciego etapu (centralnego) XIV Ogólnopolskiej "Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH" z matematyki.

Szkolenie dla maturzystów

16.04.2021
Prosimy maturzystów o zapoznanie się z niniejszymi materiałami.

Spotkania dla kandydatów na studia

15.04.2021
Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza tegorocznych maturzystów na spotkania online, podczas których zaprezentowane zostaną kierunki: matematyka, analiza danych oraz informatyka.

Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych

15.04.2021
Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.

Tajniki miejscowej onomastyki

14.04.2021
13 kwietnia uczniowie klasy II humanistycznej (f) wzięli udział w wykładzie przeprowadzonym przez dr hab. prof. Urszulę Wójcik z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Częstochowie.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

14.04.2021
13 kwietnia poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości odbyły się w kościele pw. Świętej Jadwigi Królowej.