Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Razem dla edukacji

Razem dla edukacji

27 listopada 2018 roku (wtorek) – pierwszy dzień wizyty

27 listopada w godzinach wieczornych do II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego przyjechali uczniowie i opiekunowie ze Szkoły im. Szymona Konarskiego w Wilnie. Uczniowie naszej szkoły spotkali się z kolegami i koleżankami mieszkającymi w Wilnie i mieli okazję zamienić z nimi kilka słów. Następnie oprowadziliśmy ich po szkole. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.


28 listopada 2018 roku (środa) – drugi dzień wizyty

W drugim dniu wymiany odbyła się wycieczka objazdowa po ziemi tomaszowskiej. Nasi goście zobaczyli Podziemną Trasę Turystyczną Grot Nagórzyckich, Rezerwat Niebieskie Źródła, Skansen Rzeki Pilicy, Spałę i Inowłódz. Po południu pani profesor Jachimowska poprowadziła dla nas lekcję języka polskiego. W godzinach wieczornych goście odwiedzili nowo poznanych kolegów w ich domach, gdzie wspólnie zjedli kolację.


29 listopada 2018 roku (czwartek) – trzeci dzień wizyty

29 listopada odbyła się wycieczka po Łodzi. Mieliśmy okazję zobaczyć Łódzką Szkołę Filmową i Księży Młyn oraz przespacerować się ulicą Piotrkowską. Po obiedzie udaliśmy się do Muzeum Tradycji Niepodległościowych, gdzie odbyła się lekcja muzealna "O pobycie Józefa Piłsudskiego w Łodzi". Po południu zwiedziliśmy Muzeum Fabryki w Manufakturze oraz Pałac Poznańskiego. Cała wycieczka upłynęła nam w miłej, przyjaznej atmosferze.


30.10.2018 roku (piątek) – czwarty dzień wizyty

Czwartego dnia nasi goście mieli przyjemność uczestniczyć w szkolnych obchodach Święta Patrona. Podczas uroczystości zostały rozdane nagrody w konkursie na najlepszy komiks o tematyce patriotycznej. Uczniowie i panie nauczycielki ze szkoły z Wilna otrzymali z rąk pana dyrektora symboliczne Złote Tarcze naszego liceum oraz upominki od prezydenta miasta i starostwa powiatowego. Po krótkiej przerwie wspólnie wybraliśmy się na lekcję przeprowadzoną przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej. Popołudnie upłynęło na krótkich zakupach w tomaszowskiej galerii, a wieczorem grupy integrowały się podczas tradycyjnych polskich andrzejek.


1 grudnia 2018 roku (sobota) – piąty dzień wizyty

Piątego dnia pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Na początku odbyliśmy spacer Traktem Królewskim. Po 2 godzinach marszu przy mroźnej, ale słonecznej pogodzie, udaliśmy się w interaktywną podróż do Muzeum Powstania Warszawskiego. Kolejnym etapem wycieczki był Kościół Opatrzności Bożej. Punktem kulminacyjnym był pokaz w Ogrodzie Światła w Pałacu Królewskim w Wilanowie.


2 grudnia 2018roku (niedziela) – szósty dzień wizyty

I stało się... Nadszedł dzień pożegnania. Ze smutkiem i łzami w oczach żegnaliśmy naszych gości.