EPAS

EPAS wystartował!

Miło nam poinformować, że 14 listopada grupa 27 uczniów podpisała kontrakt z Panem Dyrektorem Arkadiuszem Broniarkiem i koordynatorkami programu, Panią Mariolą Rychlik oraz Panią Katarzyną Kozioł-Machel na realizację projektu "SZKOŁA – AMBASADOR PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO". W ramach tego przedsięwzięcia przez cały rok szkolny odbywać się będą każdego miesiąca inne inicjatywy, mające na celu poszerzyć wiedzę na temat instytucji unijnych. Będziemy o nich informować na bieżąco.

"Dokąd zmierzasz Europo?" - lekcje europejskie w programie EPAS

6 i 7 lutego 2020 roku odbyły się w naszej szkole dwie lekcje europejskie w ramach trwającego programu EPAS. Zajęcia w klasach I h (men) oraz II b-ch prowadziła uczennica klasy II b-ch Patrycja Jóźwik. Nad całością czuwała koordynatorka programu, Pani Katarzyna Kozioł-Machel.

Temat zajęć: "Dokąd zmierzasz Europo? Moje wyobrażenie o wspólnej polityce europejskiej" przybliżył młodzieży działalność Parlamentu Europejskiego oraz zjawisko współczesnego kryzysu imigracyjnego/emigracyjnego. Podsumowaniem zajęć była dyskusja na temat wartości, które przyświecają nam jako świadomym swego miejsca Europejczykom oraz jakie korzyści wynikają dla młodego człowieka z bycia członkiem wspólnoty.

Kolejna lekcja w ramach programu EPAS

Dnia 12 lutego uczennice klasy Ih (men) Zuzanna Bednarek i Julia Piechura przeprowadziły dla swojej klasy lekcję europejską w ramach programu EPAS. Tytuł lekcji "Polityka Unii Europejskiej i stanowisko Parlamentu Europejskiego wobec migracji" wywołał dyskusję i uaktywnił klasę. Zuzia i Julia zapoznały uczniów z rozmiarem i przyczynami masowej migracji do Europy a także z korzyściami i wadami tego zjawiska.

Niezawodna drużyna EPAS

Uczniowie klasy I h (men) oraz klasy II b-ch, zaangażowani w program EPAS, starają się skrupulatnie realizować programowe punkty harmonogramu. Punkt Informacyjny przyciąga uczniów, którzy nawet spiesząc się na lekcje zerkają na tablicę i szukają dla siebie wiadomości. I o to chodzi, a my obiecujemy, że do końca roku szkolnego tablica będzie jeszcze w kilku odsłonach.

Konkurs Euroscoli

Młodsi Ambasadorzy Parlamentu Europejskiego wzięli udział w konkursie Euroscoli 2019. W pierwszej jego części odpowiadali na pytania, a w drugiej nagrywali film "Zjednoczeni w różnorodności – co to znaczy?" (do odnalezienia na jednym z popularnych portali). Poniżej prezentujemy zdjęcia z nagrywania filmu: