X Tomaszowski Festiwal Kolęd i Pastorałek

II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza do udziału w X Tomaszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który w tym roku odbędzie się online.

Święto Patrona

Szczególnym dniem w życiu społeczności II Liceum Ogólnokształcącego jest zainaugurowane w roku 1968 Święto Patrona, przypadające w listopadzie – rocznicę śmierci Stefana Żeromskiego. Trwałym elementem uroczystości są prelekcje, wygłaszane przez naukowców – specjalnych gości.

Zawody szkolne Olimpiady Statystycznej

5.11.2020 roku odbyły się zawody szkolne Olimpiady Statystycznej.Z naszej szkoły wzięło udział 22 uczniów z klas I, II i III. Dzisiaj pojawiła się z niecierpliwością oczekiwana pełna lista uczniów zakwalifikowanych do etapu okręgowego (pełne informacje na stronie).

Wyróżnienie dla drużyny Dzikie flamingi podczas Łódzkich Dni Informatyki

Drużyna II LO pod nazwą Dzikie flamingi w składzie: Wiktor Kiełczewski (II m-f), Jakub Gajewski (II m-f), Aleksander Rutkowski (II m-f), Bartosz Wielgosz (II m-f) oraz Wiktoria Płóciennik (II e) otrzymała wyróżnienie w module Junior B ("Gra edukacyjna") podczas Łódzkich Dni Informatyki.

Sukces drużyny Ladies podczas Łódzkich Dni Informatyki

Drużyna II LO pod nazwą Ladies w składzie: Oliwia Piotrowska (II m-f), Magdalena Pietrzyk (II e) oraz Adrianna Solińska (II e) zajęła drugie miejsce w module Junior A ("Stwórz lekcję swoich marzeń") podczas Łódzkich Dni Informatyki.

Narodowe Święto Niepodległości

Dzisiejsze Święto Niepodległości zachęca do refleksji o patriotyzmie oraz przyjrzenia się niełatwej historii naszego kraju. W tym klimacie klasa 2 f przygotowała specjalną prezentację.

Wyniki konkursu z okazji Święta Niepodległości "Gdy myślę 'Polska'..."

Rozstrzygnięty został konkurs "Gdy myślę 'Polska'...". Zapraszamy do zapoznania się z jego wynikami.

Wyniki konkursu informatycznego "Zostań mistrzem programowania".

Konkurs wiedzy o patronie szkoły

Włączając się w obchody Święta Patrona, jak co roku ogłaszamy Konkurs Wiedzy o Stefanie Żeromskim, który odbędzie się 23 listopada o godz. 10:00 w naszej szkole.

Prosimy o zapoznanie się z niniejszymi informacjami dotyczącymi m.in. mycia rąk, dezynfekcji, kwarantanny.