Ostatni tydzień lutego pod znakiem języka ojczystego

Włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, Samorząd Uczniowski ogłasza konkursy dla klas pierwszych i drugich.

Tłusty czwartek

Wszyscy, którzy odwiedzili naszą szkołę w tłusty czwartek mogli zasmakować pysznych pączków, przygotowanych przez nasze panie kucharki. Do ich spróbowania osobiście wszystkich zachęcał dyrektor naszego liceum Pan Arkadiusz Broniarek....

Q&A, czyli cała prawda o II Liceum

II Liceum to szkoła, która ma najlepsze wyniki w powiecie tomaszowskim, ale jednocześnie na jej temat krążą różne plotki. Uczniowie zdecydowali się nagrać film, w którym opowiedzieli ze swojej perspektywy, jak naprawdę wygląda życie w II LO.

Obchody 75 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz

"Jeżeli będziemy obojętni, to nawet się nie obejrzymy, a na nas i na naszych potomków jakieś Auschwitz spadnie z nieba" – przestrzegał Marian Turski podczas ubiegłorocznych obchodów 75 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz.

Zapraszamy na dzień otwarty w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, który odbędzie się online w środę 10 lutego w godzinach 9:00-15:00.

Wręczenie nagród za sukcesy w Turnieju Debat Historycznych

W Turnieju Debat Historycznych, organizowanym przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, drużyna II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim zajęła II miejsce.

Wręczenie nagród za sukcesy w ogólnopolskim konkursie historycznym

W finale ogólnopolskiego konkursu historycznego "»Oto jest ktoś, kto odczytuje bolszewickie szyfry«. Jan Kowalewski na tle historii walki Polaków o niepodległość i budowy struktur państwa (1917–1921)" uczennice trzeciej klasy menedżerskiej Martyna Kapka, Adrianna Sepkowska i Katarzyna Żegota zajęły II miejsce.

Informujemy, iż termin składania deklaracji maturalnych dla absolwentów szkoły upływa 8 lutego 2021 roku.

Sukces Julii Stępień w X Tomaszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Julia Stępień z klasy II b-ch zdobyła pierwsze miejsce w X Tomaszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w kategorii szkół ponadpodstawowych. Magdalena Gosa z klasy I men zajęła trzecie miejsc, natomiast Maciej Kowalski z klasy 2 g (b-ch) otrzymał wyróżnienie.