Arbuzy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Lozannie 2020

Przygoda naszych Arbuzów na ZIO Młodzieży rozpoczęła się 15 grudnia 2019 podczas drugich urodzin Areny Lodowej, gdy Daria Kopacz (II b-ch ) i Michał Kopacz (I men) zakwalifikowali się na ZIO Młodzieży. Oficjalne powołania dostali 28 grudnia, a bilety na Igrzyska dwa dni później.

Mistrzostwa Polski w szybkim pisaniu na klawiaturze

Stowarzyszenie Interinfo Polska wraz z Zespołem Szkół Łączności w Krakowie zapraszają na VIII Mistrzostwa Polski w szybkim pisaniu na klawiaturze, które odbędą się 4 kwietnia 2020 r. w Krakowie.

Sukces naszej uczennicy w Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich

Wielki sukces odniosła nasza uczennica Daria Kopacz, która wraz z trzeba reprezentantami innych krajów zdobyła srebrny medal Mixed Relay NOC na Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich.

28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 12 stycznia nasi licealiści wzięli aktywny udział w 28 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nocny Maraton Orientacji Zawodowej

Zapytani czy nasza szkoła przygotowuje uczniów do pracy, wielu bez wahania odpowiedziałoby, że nie, gdyż, aby podjąć pracę, muszą najpierw skończyć studia. Nic bardziej mylnego!

"Środy z polonistyką" na Uniwersytecie Łódzkim

W ramach współpracy z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego uczniowie klasy II hum, wraz z wychowawczynią Panią mgr Adrianną Jachimowską, wysłuchali wykładów przygotowanych przez wykładowców Instytutu Filologii Polskiej i Logopedii.

Wyjazd do teatru

8 stycznia uczniowie klasy I hum (f) oraz I med (i) wzięli udział w wycieczce do Łodzi. Głównym punktem wyjazdu był spektakl "Szalone nożyczki" wystawiany już od ponad dwudziestu lat na deskach Teatru Powszechnego.

Oddajemy krew

08.01.2020
Oddajemy krew

08.01.2020

8 stycznia przed II Liceum pojawił się mobilny punkt poboru krwi. Nasi licealiści bardzo chętnie i z uśmiechem na ustach oddawali ten życiodajny płyn, nie po raz pierwszy zdając na piątkę egzamin z dojrzałości i świadomości!

Gala finałowa koncertu kolęd i pastorałek

W gali finałowej IX Tomaszowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek udział wziął m.in. chór naszego Liceum.

Międzynarodowy hackathon

Zachęcamy uczniów naszego Liceum, którzy ukończyli 18 rok życia, do zainteresowania się międzynarodowym konkursem informatycznym.