Konkurs chemiczny

W dniu 6 grudnia reprezentacja naszej Szkoły z klas 3 b-ch i 1 b-ch (po gimnazjum) w składzie: Hubert Borzuta, Inga Czeretowicz, Mateusz Grzybowski, Robert Kasza, Anna Kowalska, Michał Kwiatkowski, Norbert Rokita oraz Monika Rybak wzięła udział w XXVII edycji Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku.

Mikołajkowa ślizgawka w Arenie Lodowej

6 grudnia uczniowie klas pierwszych i drugich spędzili aktywnie czas, korzystając z uroków tomaszowskiego lodowiska. Podczas mikołajkowej ślizgawki humory dopisywały wszystkim: osobom, które już jeździły na łyżwach, a także tym, którzy stawiali dopiero pierwsze kroki na lodzie.

06.12.2019

06.12.2019

6 grudnia II Liceum odwiedził św. Mikołaj w osobie księdza Piotra Stępnia wraz ze swoim oddanym orszakiem, który stanowili m.in. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Święty Mikołaj rozdawał uczniom słodkie upominki.

Ślizgawka mikołajkowa

Samorząd Uczniowski zaprasza na ślizgawkę mikołajkową.

Akademickie spotkania

W dniu 3 grudnia w ramach doradztwa zawodowego, wszystkie klasy III wzięły udział w akademickich spotkaniach. Uczniowie poznali uczelnie wyższe i kierunki na tych uczelniach.

"Przez trzy kacety"

W poniedziałek 2 grudnia uczniowie wszystkich klas pierwszych po gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu historycznym poświęconym postaci świadka historii, Pana Mirosława Firkowskiego, ps. "Sławek", który przeżył obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Światowy Dzień AIDS – "Arbuzy" na podium!

W ramach obchodów Światowego Dnia AIDS 2019, 29 listopada Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi i Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zorganizowały finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV / AIDS. Odbył się on w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.

Turniej Debat Historycznych w Warszawie

30 listopada zadebiutowaliśmy na Turnieju Debat Historycznych w Warszawie. Rozgrywki odbyły się na terenie Uniwersytetu Warszawskiego, a ich organizatorem było Muzeum im. Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Odwiedziny u pacjentów zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego

27 listopada uczniowie klasy I matematyczno-fizycznej odwiedzili pacjentów zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego, gdzie rozdawali ciasta, rozmawiali z chorymi, a także wróżyli.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o HIV / AIDS i STD

29 listopada dwie uczennice naszej szkoły: Kinga Trzonek z klasy II medycznej i Ilona Snawacka z klasy II bilogiczno-chemicznej brały udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o HIV / AIDS i STD.