KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka klauzula informacyjna znajduje się w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

EPAS – V edycja

EPAS wystartował!

Miło nam poinformować, że 14 listopada grupa 27 uczniów podpisała kontrakt z Panem Dyrektorem Arkadiuszem Broniarkiem i koordynatorkami programu, Panią Mariolą Rychlik oraz Panią Katarzyną Kozioł-Machel na realizację projektu "SZKOŁA – AMBASADOR PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO". W ramach tego przedsięwzięcia przez cały rok szkolny odbywać się będą każdego miesiąca inne inicjatywy, mające na celu poszerzyć wiedzę na temat instytucji unijnych. Będziemy o nich informować na bieżąco.

"Dokąd zmierzasz Europo?" - lekcje europejskie w programie EPAS

6 i 7 lutego 2020 roku odbyły się w naszej szkole dwie lekcje europejskie w ramach trwającego programu EPAS. Zajęcia w klasach I h (men) oraz II b-ch prowadziła uczennica klasy II b-ch Patrycja Jóźwik. Nad całością czuwała koordynatorka programu, Pani Katarzyna Kozioł-Machel.

Temat zajęć: "Dokąd zmierzasz Europo? Moje wyobrażenie o wspólnej polityce europejskiej" przybliżył młodzieży działalność Parlamentu Europejskiego oraz zjawisko współczesnego kryzysu imigracyjnego/emigracyjnego. Podsumowaniem zajęć była dyskusja na temat wartości, które przyświecają nam jako świadomym swego miejsca Europejczykom oraz jakie korzyści wynikają dla młodego człowieka z bycia członkiem wspólnoty.

Kolejna lekcja w ramach programu EPAS

Dnia 12 lutego uczennice klasy Ih (men) Zuzanna Bednarek i Julia Piechura przeprowadziły dla swojej klasy lekcję europejską w ramach programu EPAS. Tytuł lekcji "Polityka Unii Europejskiej i stanowisko Parlamentu Europejskiego wobec migracji" wywołał dyskusję i uaktywnił klasę. Zuzia i Julia zapoznały uczniów z rozmiarem i przyczynami masowej migracji do Europy a także z korzyściami i wadami tego zjawiska.

Niezawodna drużyna EPAS

Uczniowie klasy I h (men) oraz klasy II b-ch, zaangażowani w program EPAS, starają się skrupulatnie realizować programowe punkty harmonogramu. Punkt Informacyjny przyciąga uczniów, którzy nawet spiesząc się na lekcje zerkają na tablicę i szukają dla siebie wiadomości. I o to chodzi, a my obiecujemy, że do końca roku szkolnego tablica będzie jeszcze w kilku odsłonach.

Konkurs Euroscoli

Młodsi Ambasadorzy Parlamentu Europejskiego wzięli udział w konkursie Euroscoli 2019. W pierwszej jego części odpowiadali na pytania, a w drugiej nagrywali film "Zjednoczeni w różnorodności – co to znaczy?" (do odnalezienia na jednym z popularnych portali). Poniżej prezentujemy zdjęcia z nagrywania filmu:

EPAS online

Pomimo wielu obostrzeń i nauki zdalnej 4 lutego 2021 roku grupa EPAS wraz z koordynatorką Panią Katarzyną Kozioł-Machel uczestniczyła w spotkaniu online z Panią Sylwią Spurek, która jest prawniczką oraz działaczką społeczną i polityczną. W latach 2015-2019 była zastępczynią rzecznika praw obywatelskich. Od 2019 roku deputowana do Parlamentu Europejskiego.

Spotkanie z europosłanką

Wielojęzyczność w Unii Europejskiej

W czwartek 15 kwietnia uczennice z klasy I menedżerskiej: Roksana Nockoska, Maja Osińska i Maria Mordaka wraz z jedną z koordynatorek programu EPAS Panią Katarzyną Kozioł-Machel wzięły udział w spotkaniu online poświęconym działalności Parlamentu Europejskiego oraz webinarium pt. "Wielojęzyczność i praca tłumaczek".

Każda szkoła biorąca udział w webinarium zobowiązana została do wybrania i przedstawienia postaci tłumacza bądź tłumaczki. W przypadku naszej szkoły uczennice wybrały postać Pana Witolda Skowrońskiego "tłumacza prezydentów". W języku angielskim jego osobę przedstawiła Roksana Nockoska.

Spotkanie było okazją do poszerzenia wiedzy na temat ciekawej pracy tłumaczek pisemnych w różnych instytucjach unijnych.