Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

EPAS – V edycja

EPAS wystartował!

Miło nam poinformować, że 14 listopada grupa 27 uczniów podpisała kontrakt z Panem Dyrektorem Arkadiuszem Broniarkiem i koordynatorkami programu, Panią Mariolą Rychlik oraz Panią Katarzyną Kozioł-Machel na realizację projektu "SZKOŁA – AMBASADOR PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO". W ramach tego przedsięwzięcia przez cały rok szkolny odbywać się będą każdego miesiąca inne inicjatywy, mające na celu poszerzyć wiedzę na temat instytucji unijnych. Będziemy o nich informować na bieżąco.

"Dokąd zmierzasz Europo?" - lekcje europejskie w programie EPAS

6 i 7 lutego 2020 roku odbyły się w naszej szkole dwie lekcje europejskie w ramach trwającego programu EPAS. Zajęcia w klasach I h (men) oraz II b-ch prowadziła uczennica klasy II b-ch Patrycja Jóźwik. Nad całością czuwała koordynatorka programu, Pani Katarzyna Kozioł-Machel.

Temat zajęć: "Dokąd zmierzasz Europo? Moje wyobrażenie o wspólnej polityce europejskiej" przybliżył młodzieży działalność Parlamentu Europejskiego oraz zjawisko współczesnego kryzysu imigracyjnego/emigracyjnego. Podsumowaniem zajęć była dyskusja na temat wartości, które przyświecają nam jako świadomym swego miejsca Europejczykom oraz jakie korzyści wynikają dla młodego człowieka z bycia członkiem wspólnoty.

Kolejna lekcja w ramach programu EPAS

Dnia 12 lutego uczennice klasy Ih (men) Zuzanna Bednarek i Julia Piechura przeprowadziły dla swojej klasy lekcję europejską w ramach programu EPAS. Tytuł lekcji "Polityka Unii Europejskiej i stanowisko Parlamentu Europejskiego wobec migracji" wywołał dyskusję i uaktywnił klasę. Zuzia i Julia zapoznały uczniów z rozmiarem i przyczynami masowej migracji do Europy a także z korzyściami i wadami tego zjawiska.

Niezawodna drużyna EPAS

Uczniowie klasy I h (men) oraz klasy II b-ch, zaangażowani w program EPAS, starają się skrupulatnie realizować programowe punkty harmonogramu. Punkt Informacyjny przyciąga uczniów, którzy nawet spiesząc się na lekcje zerkają na tablicę i szukają dla siebie wiadomości. I o to chodzi, a my obiecujemy, że do końca roku szkolnego tablica będzie jeszcze w kilku odsłonach.

Konkurs Euroscoli

Młodsi Ambasadorzy Parlamentu Europejskiego wzięli udział w konkursie Euroscoli 2019. W pierwszej jego części odpowiadali na pytania, a w drugiej nagrywali film "Zjednoczeni w różnorodności – co to znaczy?" (do odnalezienia na jednym z popularnych portali). Poniżej prezentujemy zdjęcia z nagrywania filmu:

EPAS online

Pomimo wielu obostrzeń i nauki zdalnej 4 lutego 2021 roku grupa EPAS wraz z koordynatorką Panią Katarzyną Kozioł-Machel uczestniczyła w spotkaniu online z Panią Sylwią Spurek, która jest prawniczką oraz działaczką społeczną i polityczną. W latach 2015-2019 była zastępczynią rzecznika praw obywatelskich. Od 2019 roku deputowana do Parlamentu Europejskiego.

Spotkanie z europosłanką

Wielojęzyczność w Unii Europejskiej

W czwartek 15 kwietnia uczennice z klasy I menedżerskiej: Roksana Nockoska, Maja Osińska i Maria Mordaka wraz z jedną z koordynatorek programu EPAS Panią Katarzyną Kozioł-Machel wzięły udział w spotkaniu online poświęconym działalności Parlamentu Europejskiego oraz webinarium pt. "Wielojęzyczność i praca tłumaczek".

Każda szkoła biorąca udział w webinarium zobowiązana została do wybrania i przedstawienia postaci tłumacza bądź tłumaczki. W przypadku naszej szkoły uczennice wybrały postać Pana Witolda Skowrońskiego "tłumacza prezydentów". W języku angielskim jego osobę przedstawiła Roksana Nockoska.

Spotkanie było okazją do poszerzenia wiedzy na temat ciekawej pracy tłumaczek pisemnych w różnych instytucjach unijnych.