Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Odyseja Umysłu

W dniach 6-7 kwietnia 2024 roku, szkolna grupa Odyseuszy wzięła udział w 33 Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu w Gdyni.

Odyseja Umysłu jest konkursem twórczego rozwiązywania problemów. Odyseusze działają w drużynach reprezentujących szkoły lub inne placówki edukacyjne. Opiekę nad każdym zespołem sprawuje przeszkolony trener, który integruje grupę oraz organizuje i moderuje jej pracę, ale nie sugeruje ani nie narzuca uczestnikom własnych pomysłów.

Na czym polega to współzawodnictwo? To proste!

Każda drużyna biorąca udział w konkursie wybiera jeden z 5 przedstawionych przez organizatorów problemów długoterminowych, czyli zadań, które drużyna rozwiązuje w formie 8 minutowego przedstawienia. Problemy co roku są inne, choć każdy z nich ma swój niezmienny motyw przewodni.

Problem pierwszy zawsze wymaga zamiany w mechaników i przygotowania nietuzinkowego pojazdu, problem drugi każe przygotować pewien rodzaj maszyny realizującej określone zadania, problem trzeci wymaga zmajstrowania budowli z drewna balsa, która to ma za zadanie wytrzymać jak największe obciążenie. Natomiast problem czwarty obliguje do zreinterpretowania jednego z klasyków światowej literatury, a problem piąty wymaga przygotowania spektaklu teatralnego. Każdy problem jednak wymaga puszczenia wodzy fantazji i kreatywności.
W tym roku drużyna do której należeli: Wiktoria Piekarska, Rozalia Fałek, Krzysztof Wiśkowski, Wiktor Pawlak, Paweł Malinowski, Filip Jachimowski oraz Bartosz Krawczyk pod opieką Pani Renaty Radzikowskiej oraz absolwenta Filipa Zientka, podjęła się przygotowania rozwiązania problemu 5 - ,,Kapela daje czadu!’’. W stworzonej przez drużynę inscenizacji pewna kozacka kapela podczas swego występu znienacka przeniosła się w zaskakujący zakątek. Grupa aby powrócić na przerwane tournée, musiała wykorzystać moc muzyki. W spektaklu pojawił się wykonywany na żywo "przefajny" przebój – obejmujący oryginalny tekst oraz grę na innowacyjnym instrumencie. W tej kategorii uczestnikom udało się zdobyć 7 miejsce.

Po przedstawieniu problemu długoterminowego, Odyseusze przystąpili do „zadania spontanicznego’’, którego treść poznali minutę przed jego rozpoczęciem. Warto dodać, że jako jedyna drużyna nie stracili żadnego punktu.
Po obu wystąpieniach grupa nagrodzona medalami udała się na widowiskowy finał, przepełniony owacjami i wyróżnieniami, który odbył się na hali ‘’Polsat Plus Arena Gdynia’’.

Drużyna włożyła ogrom pracy w realizację projektu. Pracowała nad nim od listopada 2023 roku. Uczniowie spotykali się z trenerami na dwie godziny co czwartek do 4 kwietnia 2024. Przygotowania do konkursu dostarczyły ogromnej rozrywki oraz umożliwiły nabycie nowych umiejętności. Każdy mógł sprawdzić się w roli kompozytora, malarza i złotej rączki. W trakcie przygotowań uczniowie spotkali się także poza szkołą na łyżwach czy na pizzy.

Dlaczego warto przystąpić do Odysei Umysłu?

Ideą Odysei Umysłu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy ona dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Dzięki przystąpieniu do konkursu odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne. Ponadto konkurs oferuje możliwość odwiedzenia wielu miast, a nawet (w przypadku 1 i 2 miejsca) wyjazdu za granicę.

Odyseja Umysłu

Dyplom