Z wizytą w szczególnym Miejscu Pamięci
24 czerwca uczniowie klas III h-d i III m-ch mieli okazję odbyć zwiedzanie studyjne terenów byłych obozów: koncentracyjnego i zagłady w Auschwitz-Birkenau. To wyjątkowa lekcja historii, na którą przychodzi pora w odpowiednim czasie. Po lekturze opowiadań Tadeusza Borowskiego i "Medalionów" Zofii Nałkowskiej dojrzalej zwiedza się takie szczególne miejsca. Obie grupy oddały hołd pomordowanym, zapalając znicze pod Ścianą Straceń. Normalnym widokiem w miejscu Holokaustu są grupy żydowskie i my takie mijaliśmy.

