Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Warsztaty "Projektanci Innowacji – Polski Fundusz Rozwoju"

Design Thinking nie tylko dla Arbuzów

Na kilka dni przed rozpoczęciem działalności szkolnych miniprzedsiębiorstw uczniowie klasy II menedżerskiej – akademickiej SGH pod opieką nauczycielek przedsiębiorczości i języka angielskiego wzięli udział w sześciogodzinnych warsztatach z cyklu Projektanci Innowacji – Polski Fundusz Rozwoju. Warsztaty były źródłem bezcennych doświadczeń tak dla uczniów, jak i ich nauczycielek.

Do udziału w warsztatach zostaliśmy zaproszeni przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, której programy od lat przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy, pozwalają lepiej zrozumieć zasady ekonomii i funkcjonowania biznesu. To w programie Młodzieżowych Miniprzedsiębiorstw Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości uczniowie naszych klas menedżerskich od lat uczą się poprzez działanie i sprawdzając praktycznie swoją wiedzę prowadząc swoje miniprzedsiębiorstwa, rozwijając umiejętność krytycznego myślenia oraz kształtując aktywny stosunek do życia.

Warsztaty odbyły się w Google Campus for Startups Warsaw w klimatycznej lokalizacji na placu Konesera 10 i rozpoczęły się o godzinie 10:00 od integracji i tworzenia zespołów. Centralną część warsztatów stanowił CSI Lab. W tej części zajmowaliśmy się współczesnymi wyzwaniami oraz staraliśmy się poznać i zrozumieć potrzeby potencjalnego klienta. Następnie przeszliśmy do długiej burzy mózgów – Design Thinking 10X, po czym przeszliśmy do prototypowania i prezentacji naszych rozwiązań.

Warsztaty zostały zakończone o godzinie 16:00 podsumowaniem po czym wszyscy (zmęczeni, ale zmotywowani do działania) bezpiecznie wróciliśmy do Tomaszowa.

Czym jest Design Thinking?

Punktem wyjścia design thinking jest zrozumienie potrzeb obecnych lub przyszłych użytkowników i zdefiniowanie problemu, który chcemy rozwiązać, a dzięki dynamicznej współpracy w małych zespołach, wielokrotnym iteracjom i prototypowaniu w ciągu kilku godzin możemy otrzymać nowy produkt lub usługę, która może się okazać rozwiązaniem największych problemów z jakim para się ludzkość. Warsztaty bazują na innowacyjnej metodzie tworzenia nowych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników. Jego podstawy opracowane zostały w prestiżowej Szkole Projektowania w Stanford, zaś w Google wykorzystywany jest przez pracowników do kreatywnego rozwiązywania problemów napotykanych w codziennej pracy.

Czy nasze tegoroczne miniprzedsiębiorstwa rozwiążą problemy z jakimi boryka się ludzkość? Może nie jutro, ale na pewno członkowie ich zespołów nauczyli się wielu ważnych rzeczy, które dają im przewagę nad innymi.

Dziś nauczyliśmy się skupiać na użytkowniku (focus on the user), definiować jego problem i szukać rozwiązań skrojonych dla jednego człowieka. Nasze myślenie i działania już nigdy nie będą takie same!

Dziękujemy Google Campus Warsaw za gościnę, Polskiemu Funduszowi Rozwoju za wiedzę i czas, a Citi Foundation za wsparcie finansowe. Miło nam było poznać i pracować z uczniami i nauczycielami warszawskich szkół biorących udział w projekcie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Teraz czekamy na kolejny krok trzech firm PerfYOUme, PoofBath i FoodTuryzm. Może jeszcze przed świętami?!