Informacja Administratora

Nocny Maraton Orientacji Zawodowej

W piątek 3 czerwca 2022 po raz trzeci zaproponowaliśmy naszym uczniom udział w Nocnym Maratonie Orientacji Zawodowej. Maraton jest okazją do spotkania i porozmawiania nie tylko z absolwentami naszej szkoły. Jak co roku zadajemy naszym gościom pytania co chcieliby wiedzieć ucząc się w liceum, czego nikt im nie powiedział. Na to i inne pytania odpowiadali w tym roku: Ivo Kmiecik, absolwentka I LO oraz Arbuzy: Agata Kurzyk, Konrad Krzysztofik, Kamil Szkopik oraz Joanna i Maciej Pająk (więcej o naszych gościach poniżej.

Nasze wydarzenie podzielone zostało na części. Pierwsza odbyła się na parterze i podzielona była na dwa spotkania panelowe, które poprowadzili Antonina Lenarczyk i Marcel Sowiński, uczniowie klasy I humanistyczno-dziennikarskiej. Zanim jednak rozpoczęliśmy dyskusję, wszystkich zaproszonych gości przywitał dyrektor Arkadiusz Broniarek.

Kolejną część spotkania wypełniły warsztaty. Pierwszy "Nie tylko o makijażu" poprowadziła Asia Lewandowska-Pająk, natomiast "O programowaniu" Maciej Pająk. Warsztaty dziennikarskie dla uczniów klasy humanistyczno-dziennikarskiej poprowadzili Konrad Krzysztofik i Kamil Szkopik.

Ostatnia część zależała od inwencji i fantazji uczniów. Niektórzy śpiewali i tańczyli, inni grali w chowanego lub mafię. Była też grupa, która oglądała filmy lub po prostu rozmawiała. Mimo późnej pory i półmroku, Zuzanna Radzikowska uwieczniła naszych gości i atmosferę wydarzenia na zdjęciach, które możecie zobaczyć poniżej. Nie zabrakło śniadania w szkolnej kuchni o 2 nad ranem.

Impreza zakończyła się, jak na sobotę przystało, sprzątaniem. Cali i zdrowi dotarliśmy do domów, gdzie odsypialiśmy nieprzespaną noc.

Noc w szkole była okazją, by dowiedzieć się od starszych koleżanek i kolegów, co wpłynęło na ich zawodowe wybory i posłuchać o ich sukcesach, ale i porażkach. Rozmowy podobały się wszystkim, tak gościom jak i młodzieży i ich opiekunkom, pani Adriannie Jachimowskiej oraz Renacie Radzikowskiej. Wygląda na to, że impreza odbędzie się również w przyszłym roku. Na pewno nie brakuje nam absolwentów, z którymi nasi uczniowie mogliby się spotkać i zainspirować.

W imieniu inicjatorki/organizatorki, Renaty Radzikowskiej, jeszcze raz dziękujemy naszym gościom za przyjęcie zaproszenia i spędzenia piątkowego wieczoru z młodymi Arbuzami. Warto było zarwać noc. Mamy nadzieję, że i Wam miło było spotkać się z nami.

Goście III Nocnego Maratonu Orientacji Zawodowej (w kolejności alfabetycznej):
Ivo Kmiecik mówi o sobie "dziewczyna z bloków, co klnie jak szewc i wzrusza, doprowadzając do łez". Głos, songwriterka, producentka, trener wokalny z tytułem doktora w dziedzinie: wokalistyka; właścicielka marki Mistrzowskie Warsztaty Wokalne i wykładowca tychże warsztatów. Wraz ze swoim teamem artystycznym od 2021 roku wypuszcza autorskie single oraz serię #pomojemu (wersje-esencje rapowych kawałków stworzone z tekstów polskich raperów w formie piosenek). Prywatnie lubi góry i morze, najlepiej jednocześnie, spełnia się gotując, jeżdżąc na rowerze i kręcąc własne teledyski.

Konrad Krzysztofik pracuje w amerykańskiej firmie w Warszawie, gdzie docenia możliwość pracy w ambitnym międzykulturowym środowisku. W wolnym czasie zajmuje się dziennikarstwem prasowym, radiowym i internetowym w języku polskim i angielskim. Przez prawie 12 lat mieszkał w Anglii, wrócił i wciąż nie wie, czy w Polsce jest jego miejsce.

Agata Kurzyk jest wiolonczelistką, kompozytorką i naukowcem. Zajmuje się biologią komórek macierzystych i nowotworowych, a także opracowuje nowe biomateriały do zastosowania w medycynie regeneracyjnej. Obecnie tworzy trójwymiarowy model nowotworu w oparciu o technologię biodruku 3D. Jej doktorat uzyskał wiele nagród za rozprawę o znaczącym wkładzie w rozwój nauki. Popularyzatorka nauki, brała udział w inicjatywach: Kopernik była Kobietą, Festiwal Nauki, TEDx, Lean in STEM – Perspektywy Women in Tech. Poza nauką jest kompozytorką i wiolonczelistką. Mistrzyni Europy i finalistka światowych mistrzostw w loopowaniu. Pisze muzykę do filmów i spektakli TV. Znajduje się na liście "22 Polek, które warto obserwować w 2022 roku", przygotowanej przez Forbes Women Polska.

Joanna Lewandowska-Pająk skończyła filologię angielską z językiem francuskim (tłumaczenia) na Uniwersytecie Łódzkim. Pracowała jakiś czas w rekrutacji w korporacji, ale postanowiła otworzyć swój własny biznes. Ma swoją pracownię makijażu, angażuje się w rozwój marki na Instagramie i ruch ciałopozytywności, uświadamia siebie i innym kobietom jak ważna jest zdrowa relacja ze swoim ciałem i emocjami.

Maciej Pająk studiował inżynierię środowiska na Politechnice Łódzkiej, ale po skończeniu inżynierki, poszedł na bootcamp Javy. Od tamtej pory pracuje jako backend developer, interesuje się aplikacjami. W zeszłym roku z koleżanką otworzyli platformę rękodzielniczną Handoo.

Kamil Szkopik jest fotografem mody, absolwentem London College of Fashion. Wystawiał między innymi w National Portrait Gallery w Londynie. Laureat Grand Prix Viva Photo Awards, współpracował między innymi z magazynami: Vogue, ElleMan czy L'Officiell. Specjalizuje się w fotografii studyjnej i narracyjnej. Jest pasjonatem rękodzieła, aranżacji wnętrz, upcyclingu, tenisa, ogrodnictwa i podróży.