Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nocny Maraton Orientacji Zawodowej

W piątek 3 czerwca 2022 po raz trzeci zaproponowaliśmy naszym uczniom udział w Nocnym Maratonie Orientacji Zawodowej. Maraton jest okazją do spotkania i porozmawiania nie tylko z absolwentami naszej szkoły. Jak co roku zadajemy naszym gościom pytania co chcieliby wiedzieć ucząc się w liceum, czego nikt im nie powiedział. Na to i inne pytania odpowiadali w tym roku: Ivo Kmiecik, absolwentka I LO oraz Arbuzy: Agata Kurzyk, Konrad Krzysztofik, Kamil Szkopik oraz Joanna i Maciej Pająk (więcej o naszych gościach poniżej.

Nasze wydarzenie podzielone zostało na części. Pierwsza odbyła się na parterze i podzielona była na dwa spotkania panelowe, które poprowadzili Antonina Lenarczyk i Marcel Sowiński, uczniowie klasy I humanistyczno-dziennikarskiej. Zanim jednak rozpoczęliśmy dyskusję, wszystkich zaproszonych gości przywitał dyrektor Arkadiusz Broniarek.

Kolejną część spotkania wypełniły warsztaty. Pierwszy "Nie tylko o makijażu" poprowadziła Asia Lewandowska-Pająk, natomiast "O programowaniu" Maciej Pająk. Warsztaty dziennikarskie dla uczniów klasy humanistyczno-dziennikarskiej poprowadzili Konrad Krzysztofik i Kamil Szkopik.

Ostatnia część zależała od inwencji i fantazji uczniów. Niektórzy śpiewali i tańczyli, inni grali w chowanego lub mafię. Była też grupa, która oglądała filmy lub po prostu rozmawiała. Mimo późnej pory i półmroku, Zuzanna Radzikowska uwieczniła naszych gości i atmosferę wydarzenia na zdjęciach, które możecie zobaczyć poniżej. Nie zabrakło śniadania w szkolnej kuchni o 2 nad ranem.

Impreza zakończyła się, jak na sobotę przystało, sprzątaniem. Cali i zdrowi dotarliśmy do domów, gdzie odsypialiśmy nieprzespaną noc.

Noc w szkole była okazją, by dowiedzieć się od starszych koleżanek i kolegów, co wpłynęło na ich zawodowe wybory i posłuchać o ich sukcesach, ale i porażkach. Rozmowy podobały się wszystkim, tak gościom jak i młodzieży i ich opiekunkom, pani Adriannie Jachimowskiej oraz Renacie Radzikowskiej. Wygląda na to, że impreza odbędzie się również w przyszłym roku. Na pewno nie brakuje nam absolwentów, z którymi nasi uczniowie mogliby się spotkać i zainspirować.

W imieniu inicjatorki/organizatorki, Renaty Radzikowskiej, jeszcze raz dziękujemy naszym gościom za przyjęcie zaproszenia i spędzenia piątkowego wieczoru z młodymi Arbuzami. Warto było zarwać noc. Mamy nadzieję, że i Wam miło było spotkać się z nami.

Goście III Nocnego Maratonu Orientacji Zawodowej (w kolejności alfabetycznej):
Ivo Kmiecik mówi o sobie "dziewczyna z bloków, co klnie jak szewc i wzrusza, doprowadzając do łez". Głos, songwriterka, producentka, trener wokalny z tytułem doktora w dziedzinie: wokalistyka; właścicielka marki Mistrzowskie Warsztaty Wokalne i wykładowca tychże warsztatów. Wraz ze swoim teamem artystycznym od 2021 roku wypuszcza autorskie single oraz serię #pomojemu (wersje-esencje rapowych kawałków stworzone z tekstów polskich raperów w formie piosenek). Prywatnie lubi góry i morze, najlepiej jednocześnie, spełnia się gotując, jeżdżąc na rowerze i kręcąc własne teledyski.

Konrad Krzysztofik pracuje w amerykańskiej firmie w Warszawie, gdzie docenia możliwość pracy w ambitnym międzykulturowym środowisku. W wolnym czasie zajmuje się dziennikarstwem prasowym, radiowym i internetowym w języku polskim i angielskim. Przez prawie 12 lat mieszkał w Anglii, wrócił i wciąż nie wie, czy w Polsce jest jego miejsce.

Agata Kurzyk jest wiolonczelistką, kompozytorką i naukowcem. Zajmuje się biologią komórek macierzystych i nowotworowych, a także opracowuje nowe biomateriały do zastosowania w medycynie regeneracyjnej. Obecnie tworzy trójwymiarowy model nowotworu w oparciu o technologię biodruku 3D. Jej doktorat uzyskał wiele nagród za rozprawę o znaczącym wkładzie w rozwój nauki. Popularyzatorka nauki, brała udział w inicjatywach: Kopernik była Kobietą, Festiwal Nauki, TEDx, Lean in STEM – Perspektywy Women in Tech. Poza nauką jest kompozytorką i wiolonczelistką. Mistrzyni Europy i finalistka światowych mistrzostw w loopowaniu. Pisze muzykę do filmów i spektakli TV. Znajduje się na liście "22 Polek, które warto obserwować w 2022 roku", przygotowanej przez Forbes Women Polska.

Joanna Lewandowska-Pająk skończyła filologię angielską z językiem francuskim (tłumaczenia) na Uniwersytecie Łódzkim. Pracowała jakiś czas w rekrutacji w korporacji, ale postanowiła otworzyć swój własny biznes. Ma swoją pracownię makijażu, angażuje się w rozwój marki na Instagramie i ruch ciałopozytywności, uświadamia siebie i innym kobietom jak ważna jest zdrowa relacja ze swoim ciałem i emocjami.

Maciej Pająk studiował inżynierię środowiska na Politechnice Łódzkiej, ale po skończeniu inżynierki, poszedł na bootcamp Javy. Od tamtej pory pracuje jako backend developer, interesuje się aplikacjami. W zeszłym roku z koleżanką otworzyli platformę rękodzielniczną Handoo.

Kamil Szkopik jest fotografem mody, absolwentem London College of Fashion. Wystawiał między innymi w National Portrait Gallery w Londynie. Laureat Grand Prix Viva Photo Awards, współpracował między innymi z magazynami: Vogue, ElleMan czy L'Officiell. Specjalizuje się w fotografii studyjnej i narracyjnej. Jest pasjonatem rękodzieła, aranżacji wnętrz, upcyclingu, tenisa, ogrodnictwa i podróży.