Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

XXIX Ogólnopolski Konkurs "O Literacki Laur Arbuza"

Zbliża się termin zgłaszania prac literackich w ramach XXIX Ogólnopolskiego Konkursu "O Literacki Laur Arbuza".

Do 12 października br. uczestnicy konkursu spoza szkoły powinni przesłać teksty literackie na adres organizatora (II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego, ul. Jałowcowa 10, 97-200 Tomaszów Maz.), a uczniowie II LO będą mogli wrzucać konkursowe teksty do urny wystawionej na korytarzu I piętra (obok pokoju nauczycielskiego).

Konkurs kierowany jest głównie do uczniów szkół ponadpodstawowych całej Polski, ale zapraszamy również uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych.

Jak przygotować zgłoszenie?

W kopercie formatu A4 (opatrzonej pseudonimem autora i dopiskiem XXIX Ogólnopolski Konkurs "O Literacki Laur Arbuza") należy umieścić:

  • 5 wydrukowanych, zszytych, opatrzonych pseudonimem autora (umieszczonym w lewym górnym rogu kartki), prac liczących 3 wiersze lub nie więcej niż 5 stron prozy (czcionka Times New Roman 12, interlinia 1,5); teksty o dowolnej tematyce nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach;
  • małą zaklejoną kopertę (opatrzoną pseudonimem autora) zawierającą kartę z danymi osobowymi i zgodą na ich przetwarzanie.

Prace należy również przesłać do 12.10.2023 r. w formie dokumentu tekstowego Word (format doc lub docx) oraz w formacie pdf na adres laurarbuza.2lo@gmail.com (obowiązek przesłania dokumentu tekstowego Word wynika z konieczności przygotowania nagrodzonych i wyróżnionych prac do druku).

W celu zachowania zasady anonimowości zgłaszanych prac literackich zalecamy wysłanie ich wersji elektronicznych z adresów mailowych, które nie zawierają imienia i nazwiska autora. Przykładowo – jeśli uczeń napisał tekst pod pseudonimem "zielona wiosna", to może wysłać go z adresu zielona.wiosna@gmail.com.

Regulamin konkursu oraz karta dotycząca danych osobowych i zgody na ich przetwarzanie znajdują się na stronie www.2liceum.pl w zakładce Konkursy/projekty/programy.