Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca w II Liceum miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021, które ze względu na wciąż panującą pandemię odbyło się w trzech częściach.

W pierwszej z nich odbyła się gala dla klas pierwszych, podczas której kilka słów do młodzieży powiedzieli: Pan Dyrektor Arkadiusz Broniarek oraz zaproszeni goście: radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Pani Ewa Wendrowska, Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Wacława Bąk, Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym Pani Beata Stańczyk oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Krzysztof Krajewski.

Podczas gali uczniowie klas pierwszych złożyli – opóźnione przez pandemię – ślubowanie na sztandar szkoły. W tej części uroczystości wręczone zostały także nagrody Ministra Edukacji i Nauki, które otrzymali dwaj nasi absolwenci: Hubert Borzuta oraz Paweł Śmigiel.


W dalszej części uroczystości rok szkolny zakończyli uczniowie klas drugich po gimnazjum. Nagrody odebrali uczniowie z najwyższą średnią ocen oraz tegoroczni absolwenci: Dawid Adamski, który zajął pierwsze miejsce w konkursie "Matematyczne preteksty" oraz Bartłomiej Drzymalski, który zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Kangur Matematyczny".


W trzeciej części gali rok szkolny zakończyli uczniowie klas drugich po szkole podstawowej. Dyplomy odebrali uczniowie zaangażowani w program EPAS, a także uczennice klasy II e Oliwia Strzechowska i Izabela Żaczek, które wystąpiły w finale ogólnopolskiego konkursu logicznego.

Galę poprowadziła uczennica klasy II menedżerskiej Julia Sikora, a hymn państwowy oraz szkolny śpiewała Julia Stępień z klasy II biologiczno-chemicznej. W imieniu Samorządu Uczniowskiego przemawiały: jego przewodnicząca Dominika Hajkowska oraz skarbnik Julia Sobczyk.