Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca w II Liceum miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021, które ze względu na wciąż panującą pandemię odbyło się w trzech częściach.

W pierwszej z nich odbyła się gala dla klas pierwszych, podczas której kilka słów do młodzieży powiedzieli: Pan Dyrektor Arkadiusz Broniarek oraz zaproszeni goście: radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Pani Ewa Wendrowska, Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Wacława Bąk, Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym Pani Beata Stańczyk oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Krzysztof Krajewski.

Podczas gali uczniowie klas pierwszych złożyli – opóźnione przez pandemię – ślubowanie na sztandar szkoły. W tej części uroczystości wręczone zostały także nagrody Ministra Edukacji i Nauki, które otrzymali dwaj nasi absolwenci: Hubert Borzuta oraz Paweł Śmigiel.


W dalszej części uroczystości rok szkolny zakończyli uczniowie klas drugich po gimnazjum. Nagrody odebrali uczniowie z najwyższą średnią ocen oraz tegoroczni absolwenci: Dawid Adamski, który zajął pierwsze miejsce w konkursie "Matematyczne preteksty" oraz Bartłomiej Drzymalski, który zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Kangur Matematyczny".


W trzeciej części gali rok szkolny zakończyli uczniowie klas drugich po szkole podstawowej. Dyplomy odebrali uczniowie zaangażowani w program EPAS, a także uczennice klasy II e Oliwia Strzechowska i Izabela Żaczek, które wystąpiły w finale ogólnopolskiego konkursu logicznego.

Galę poprowadziła uczennica klasy II menedżerskiej Julia Sikora, a hymn państwowy oraz szkolny śpiewała Julia Stępień z klasy II biologiczno-chemicznej. W imieniu Samorządu Uczniowskiego przemawiały: jego przewodnicząca Dominika Hajkowska oraz skarbnik Julia Sobczyk.