Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Święto Patrona Szkoły 2021

Ostatni piątek listopada, to zgodnie z wieloletnią tradycją II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego dzień, w którym powinno się odbyć Święto Patrona Szkoły.

W roku 2020 ze względu na przejście szkoły w tryb pracy zdalnej, Święto Patrona Szkoły nie mogło się odbyć. W tym roku natomiast, biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności związane z epidemią postanowiono ograniczyć się do ślubowania klas pierwszych.

Coroczne Święto Patrona Szkoły ma swoją wspaniałą tradycję. Bardzo ważnym elementem tego święta jest rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu "O Literacki Laur Arbuza" oraz szkolnego konkursu związanego z patronem szkoły, Stefanem Żeromskim. Stałym punktem programu było spotkanie z absolwentem liceum czy spektakl teatralny wystawiony przez szkolnych aktorów.

Innym ważnym elementem święta jest wręczenie nagrody im. Stefana Żeromskiego, przyznawanej wyróżniającym się w nauce i działalności społecznej uczennicy lub uczniowi. W tym roku nagrodzono Dominikę Hajkowską z klasy 3 men i Oliwię Strzechowską z kasy 3 m-f (e). Nagrodę Przewodniczącej Rady Rodziców otrzymała Joanna Zygmunt z klasy 3 men.

Sportowym akcentem towarzyszącym corocznym obchodom jest międzyszkolny turniej piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora szkoły. W tym roku turniej ten ograniczono do drużyn II Liceum.

Święto Patrona Szkoły i ślubowania klas pierwszych zaszczycili swoją obecnością: p. Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, p. Beata Stańczyk – naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Tomaszowskiego oraz p. Monika Gonciarz – przewodnicząca Rady Rodziców przy II Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Tomaszowie Maz.