Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Światowy Dzień AIDS – "Arbuzy" na podium!

1 grudnia – Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS, ustanowiony z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), obchodzimy co roku 1 grudnia. Dane wciąż niepokoją: według WHO na koniec 2018 roku żyło na całym świecie prawie 38 mln osób zakażonych wirusem HIV, i w tym samym roku odnotowano 1,7 mln nowych zakażeń.

Zakażenie HIV nie wywołuje charakterystycznych objawów. Jeśli nie zrobi się testu diagnostycznego, można przez wiele lat nie wiedzieć o zakażeniu. Przypominamy, że na terenie całego kraju funkcjonują punkty konsultacyjno-diagnostyczne, w których przez cały rok można bezpłatnie, bez skierowania i anonimowo wykonać test w kierunku HIV.

Arbuzy na podium!

W ramach obchodów Światowego Dnia AIDS 2019, 29 listopada Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi i Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zorganizowały finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV / AIDS. Odbył się on w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Po wcześniejszych eliminacjach zakwalifikowało się do niego 50 zespołów dwuosobowych z całego województwa.

Miło nam poinformować, że byliśmy jedyną szkołą z Tomaszowa Mazowieckiego, z którego zakwalifikowały się do finału aż trzy zespoły:

  • z klasy 1 b-ch Aleksandra Robak i Monika Rybak;
  • z klasy 2 b-ch Alicja Głowa i Filip Pęczek;
  • z klasy 3 b-ch Filip Gągorowski i Hubert Borzuta.

Uczestnicy finału mieli do napisania test składający się z 25 pytań testowych wielokrotnego wyboru i jednego pytania problemowego.

Zespół z klasy trzeciej odniósł ogromny sukces. Chłopcy wykazali się szczegółową wiedzą na temat HIV i AIDS i dzięki temu zajęli 2 miejsce w województwie!

Nauczycielką biologii Filipa i Huberta jest Pani mgr Kinga Marcińczak.

Gratulujemy naszym "Arbuzom" wspaniałego sukcesu!