Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Światowy Dzień AIDS – "Arbuzy" na podium!

1 grudnia – Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS, ustanowiony z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), obchodzimy co roku 1 grudnia. Dane wciąż niepokoją: według WHO na koniec 2018 roku żyło na całym świecie prawie 38 mln osób zakażonych wirusem HIV, i w tym samym roku odnotowano 1,7 mln nowych zakażeń.

Zakażenie HIV nie wywołuje charakterystycznych objawów. Jeśli nie zrobi się testu diagnostycznego, można przez wiele lat nie wiedzieć o zakażeniu. Przypominamy, że na terenie całego kraju funkcjonują punkty konsultacyjno-diagnostyczne, w których przez cały rok można bezpłatnie, bez skierowania i anonimowo wykonać test w kierunku HIV.

Arbuzy na podium!

W ramach obchodów Światowego Dnia AIDS 2019, 29 listopada Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi i Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zorganizowały finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV / AIDS. Odbył się on w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Po wcześniejszych eliminacjach zakwalifikowało się do niego 50 zespołów dwuosobowych z całego województwa.

Miło nam poinformować, że byliśmy jedyną szkołą z Tomaszowa Mazowieckiego, z którego zakwalifikowały się do finału aż trzy zespoły:

  • z klasy 1 b-ch Aleksandra Robak i Monika Rybak;
  • z klasy 2 b-ch Alicja Głowa i Filip Pęczek;
  • z klasy 3 b-ch Filip Gągorowski i Hubert Borzuta.

Uczestnicy finału mieli do napisania test składający się z 25 pytań testowych wielokrotnego wyboru i jednego pytania problemowego.

Zespół z klasy trzeciej odniósł ogromny sukces. Chłopcy wykazali się szczegółową wiedzą na temat HIV i AIDS i dzięki temu zajęli 2 miejsce w województwie!

Nauczycielką biologii Filipa i Huberta jest Pani mgr Kinga Marcińczak.

Gratulujemy naszym "Arbuzom" wspaniałego sukcesu!