Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Sukces w I etapie konkursu "Droga do przyszłości"

Eryk Suski, Oliwier Śliwiński oraz Przemysław Zerek z klasy II i-m awansowali do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu informatycznego "Droga do przyszłości". Nasi uczniowie jako rzeczywisty projekt zaproponowali wykonanie cylindra O'Neilla. Jak piszą autorzy projektu: "Naszym zdaniem nie istnieje nic bardziej pasującego do kategorii Świat Przyszłości niż cylinder O'Neilla. Dzięki wykorzystaniu technologii druku 3D moglibyśmy zaprezentować odbiorcom koncepcję cylindra w nieskomplikowany i zrozumiały dla każdego sposób".

Na czas trwania drugiego etapu konkursu nasza szkoła otrzyma drukarkę 3D, na której wydrukowany zostanie projekt opracowany przez Eryka, Oliwiera i Przemka w programie graficznym.

Gratulujemy naszym uczniom oraz opiekunowi Panu Radosławowi Matusikowi i życzymy awansu do trzeciego – finałowego etapu.

Przemek Zerek i Oliwier Śliwiński


Czym jest ów cylinder? Zacytujmy ponownie autorów projektu: "Cylinder O'Neilla to koncepcja osadnictwa kosmicznego zaproponowana przez amerykańskiego fizyka Gerarda K. O'Neilla w jego książce "The High Frontier: Human Colonies in Space" z 1976 roku. O'Neill zaproponował kolonizację kosmosu na miarę XXI wieku, wykorzystując materiały wydobyte z Księżyca, a później z asteroid. Cylinder O'Neilla składałby się z dwóch przeciwbieżnych cylindrów. Cylindry obracałyby się w przeciwnych kierunkach, aby zniwelować wszelkie efekty żyroskopowe, które w przeciwnym razie utrudniałyby utrzymanie ich w kierunku Słońca".