Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Przerwa na czytanie

Fragmentami ulubionych książek rozbrzmiewał w październiku szkolny radiowęzeł. To Arbuzy z klasy 3 f zainicjowały udział naszej szkoły w ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie", a włączyli się w nią wszyscy uczniowie i pracownicy 21 października, oddając się w tym dniu na długich przerwach lekturze przyniesionych z domu lub wypożyczonych książek.

Uczniowie klas trzecich czytali na jednej z lekcji młodszym kolegom z klas pierwszych oraz zachwyconym tym faktem dzieciom z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 7.

Słodką nagrodą obdarowano tego dnia liczną grupę uczniów, którzy zaprezentowali się w strojach wybranych bohaterów książkowych.

Na niecodzienne spotkanie ze słowem drukowanym stawili się w poniedziałkowe popołudnie humaniści z 3 f, którzy dzięki uprzejmości Pani Dyrektor MBP Publicznej w Tomaszowie Maz. mogli bliżej zapoznać się ze zbiorami czytelni i wypożyczalni oraz sami poszukać książek ulubionych autorów.

Wisienkę na literackim torcie okazał się dla Arbuzów konkurs na hasło promujące czytanie, który wygrała zdecydowanie klasa 1 h-d.