Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

"Przełącz się na przyszłość" z Ewą Krupą, Dyrektor Kultury i Rozwoju Orange

Ewa Krupa, absolwentka klasy językowej, odpowiedziała na nasze zaproszenie do udziału w Festiwalu Innowacyjności w II LO. Spotkanie, w którym uczniowie wypełnili trybuny nowej hali sportowej, odbyło się w poniedziałek 6 listopada 2023 roku. Zdjęcie naszego gościa mijamy kilka razy dziennie na ścianie olimpijczyków wchodząc na pierwsze piętro naszej szkoły. W poniedziałek uczniowie klas pierwszych i drugich poznali ją, jej osiągnięcia i historię sukcesu osobiście. Spotkanie było kolejnym z wykładów "Pick my brain / podpytaj mnie" grantu Europejskiego Biura Patentowego i Europejską Sieć Wynalazców.

Kim jest nasz gość?
Pani Ewa Krupa na co dzień zarządza komunikacją, kulturą innowacji i odpowiada za rozwój kompetencji pracowników. Jest członkinią Rady Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych Polaków. W latach 2015-2020 była prezeską Fundacji Orange, działającej na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. Jest wieloletnią Przewodniczącą i Członkinią Zarządu Forum Darczyńców w Polsce, zrzeszającego największe organizacje pozarządowe, które realizują swoją misję na rzecz dobra wspólnego. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim a także absolwentką pierwszej w historii II LO klasy językowej.

Nasz gość jest promotorką korporacyjnych "rebeliantów", pełną entuzjazmu i pomysłów liderką programów innowacji w Orange, największego operatora telekomunikacyjnego w Polsce. Wierzy, że kluczem do sukcesu organizacji jest kreatywność i zaangażowanie pracowników oraz wykorzystanie potencjału nowych technologii, by wydobywać z nich to, co najlepsze dla ludzi.

Prywatnie Ewa Krupa jest mamą 3 dzieci, z którymi dzieli swoje pasje i radość życia. Biega maratony, jest wegetarianką i ambasadorką idei zrównoważonego rozwoju.

Jedna minuta w sieci
Podczas poniedziałkowego spotkania podzieliła się z nami ciekawostkami, najświeższymi danymi i tym co z wynika z korzystania z nowych technologii. Dowiedzieliśmy się, że w czasie naszego spotkania w ciągu 1 minuty na świecie wysyłanych jest 231 milionów e-maili, odbywa się 5,9 mln wyszukiwań w Google, wysyłanych jest 2,4 mln snapów, na Facebooku udostępnianych jest 1,7 mln postów, na Instagramie udostępnionych jest niemal 66 tysięcy zdjęć, na Tinderze ma miejsce 1,1 mln przesunięć i na X udostępnionych jest prawie 350 tysięcy tweedów.

W Polsce 88,4% społeczeństwa korzysta z internetu, na jednego Polaka przypada 1,27 telefonu komórkowego, a 66,3 % naszego społeczeństwa jest aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych. W przyszłości, według OECD, 65 % uczniów klas pierwszych będzie pracować w zawodach, które nie istnieją. Nasz gość odpowiedziała na pytania na co powinniśmy się przygotować oraz jakie umiejętności rozwijać gdyż świat wirtualny i nowe technologie jeszcze bardziej zmieniać będzie to co robi człowiek.

Polecane programy
Kolejna część spotkania poświęcona była jej pracy w Orange i wartościom firmy. Opowiedziała o tym jak w czasie pandemii Orange „nie zmarnowała dobrego kryzysu.” (Sir. Winston Churchill), o wsparciu potrzeb rodziców, szkół i społeczności poprzez prowadzone projekty jak #jestnaswięcej, #SuperKoderzy, #MegaMisja, Pracownie Orange, Digital Youth Forum, FabLab, Do it Yourself! Centrum Kreatywności, Warszawa ul. Targowa czy #MakerWoman – startupy i innowacje społeczne, oraz o innowacji w telekomunikacji i technologii na MAX (a). Polecamy sprawdzić te projekty. Na pewno któryś was zainspiruje.

Świat w bliskiej przyszłości
Rozwój generatywnej sztucznej inteligencji – GEN #AI, robotyzacja i automatyzacja, ekologia i zielona transformacja oraz własna strategia uczenia się. Be SMART to cztery trendy na jakie skierowała naszą uwagę. Trzema z kilkunastu zaprezentowanych zawodów bliskiej przyszłości będą specjaliści w obszarze AI i machine learning, analitycy danych i specjaliści big data oraz Inżynierowie rozwiązań i aplikacji.

Przedsiębiorczość w XXI wieku będzie wypadkową kreatywności, konsekwencji, ryzyka i kalkulacji. Będziemy korzystać z posiadanej wiedzy i pozyskiwać nową wiedzę i kompetencje, starać się zachować równowagę w życiu i pracy. Nasz gość pozostawiła nas z myślą, że to, kim nasi uczniowie będą, zależy od tego, co robią dziś.

Jesteśmy przekonani, że nasz poniedziałkowy gość zainspirował do rozwijania kreatywności i myślenia przedsiębiorczego, oraz zainteresowanie STEM.

Naszym uczniom życzymy by korzystali z tego czego się dowiedzieli na spotkaniu w ramach Festiwalu Innowacyjności, Pani Ewie Krupie życzymy dalszych sukcesów, mnóstwa pomysłów i ich realizacji we właściwym czasie. Zapraszamy do II LO.