Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

O innowacyjności z Martą Wtulich

Kolejne roczniki Arbuzów z klas menedżerskich miały w czwartek, 7 grudnia 2023r., okazję spotkać się z absolwentką klasy matematyczno-informatycznej Martą Wtulich (Tarnowską).

Dr Marta Wtulich na co dzień zajmuje się wspieraniem innowacyjności, transformacją oraz budowaniem efektywności organizacji.  Jest certyfikowanym moderatorem zarządzania procesowego w metodologii SixSigma Black Belt oraz AGILE, zajmuje się integracją zagadnień ESG do procesów bankowych. Posiada certyfikat Harvard Business School w obszarze Sustainable Investment. Kreuje nowe rozwiązania szacowania ryzyka kredytowego. Digitalizuje procesy finansowe i wdrażania innowacji w obszarach finansów i ryzyka w jednym z banków prowadzących działalność w Polsce. Zarządza i inwestuje w podmioty z zakresu nowych technologii w obszarze Life Science. Jest twórcą własnych startupów z kilkoma wyjściami inwestycyjnymi na koncie.

Podczas czwartkowego spotkania odpowiedziała na pytanie czym jest innowacyjność, jak wygląda wdrażanie innowacyjności, jak należy zarządzać pracą oraz w jakim kierunku podążają innowacje. 

Dla naszych uczniów była to prawdziwa lekcja BIZ/podstaw przedsiębiorczości/ ekonomii w praktyce. Dowiedzieliśmy się o sposobach organizacji pracy w zespołach metodą Kaizen, Lean i AGILE. Prowadząca zaproponowała nam zmianę myślenia w podejściu do problemów i zastąpienie słowa "problem" określeniem "wyzwanie". Problemy z założenia omijamy, stawiamy czoła wyzwaniom. Jeśli już nazywamy je problemami, to mamy pamiętać, że są po to, by je rozwiązywać.

Doradziła nam byśmy pracowali mądrzej, nie ciężej, i nie przestawali ulepszać pracy i miejsca pracy (ulepszanie nie ma końca). Podstawą naszych działań powinna być współpraca, samoorganizacja, uczenie się na błędach, bycie otwartym na zmiany oraz systematyczne przekazywanie informacji zwrotnej. 

Dr Marta Wtulich wyjaśniła nam słowa Scrum Master, Sprint, Backlog, Retro, Product Owner czy Tribe Lead / Chapter Lead, które są w codziennym użyciu nowoczesnych zespołów.

Nasze spotkanie zakończyła swoimi spostrzeżeniami na temat przyszłości innowacji i tu pojawił się angielski skrót ESG  E – Środowisko (z ang. environmental), S – Społeczna odpowiedzialność (z ang. social responsibility) i G – Ład korporacyjny (z ang. corporate governance). To co robimy, także w biznesie, powinno przynosić szeroko pojęte korzyści wszystkim zainteresowanym, społecznościom lokalnym i środowisku. Tylko w ten sposób możemy  zapewnić zrównoważony rozwój i stabilizację na przyszłość.

"Przyjechałam, by oddać społeczeństwu to co od niego dostałam" dzieląc się swoją wiedzą i  doświadczeniem z młodszym pokoleniem. Jesteśmy jej bardzo wdzięczni i dumni, że takie osoby jak dr Marta Wtulich kończą naszą szkołę i podbijają świat. Pozostaje nam wierzyć, że nie było to jej ostatnie spotkanie z nami. Trzymamy kciuki za jej kolejne decyzje zawodowe. Za spotkanie podziękowaliśmy kwiatami, pamiątkowym medalem z okazji 70-lecia szkoły, który wręczyli naszemu gościowi oboje dyrektorzy, a także obiadem w szkolnej stołówce.