Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Narodowe Czytanie

Szczególnych przeżyć doświadczyła 4 września społeczność naszej szkoły, włączając się wspólnie z zaproszonymi gośćmi w akcję Narodowego Czytania zainicjowaną w naszym kraju w 2012 roku przez ówczesnego prezydenta RP.

Fragmenty "Balladyny" Juliusza Słowackiego oryginalnie i momentami bardzo poruszająco odczytane zostały przez pracowników tomaszowskiej kultury: Panią Bognę Hes, Panią Ewę Adamską, przedstawicieli rodziców: Pana Krzysztofa Krajewskiego i Pana Jacka Ostalskiego, księdza Grzegorza Chirka, wicedyrektor II LO Panią Annę Rożej, polonistkę ze Szkoły Podstawowej nr 9 Panią Joannę Domalik-Dróżdż oraz uczniów naszego liceum.

Nastrojowe dźwięki skrzypiec (Maria Bernacka), poruszający głos wokalistki (Aleksandra Kocik) przy akompaniamencie Pana Wojciecha Szymańskiego z SOM w Rawie Maz., konkurs z nagrodami, a na koniec "Balladyna na wesoło" (kl. II f) dowiodły, że literatura narodowa, pozostając nadal aktualną, jest wciąż obecna w życiu naszej "małej ojczyzny".

Słoneczna wrześniowa pogoda, mimo dość porywistego wiatru, sprzyjała nie tylko zachowaniu koniecznych warunków sanitarnych, lecz także integracji międzypokoleniowej oraz międzyszkolnej, gdyż "arbuzy" ugościły również ósmoklasistów z sąsiedniej szkoły podstawowej.

Chcemy więcej takich słonecznych dni i takich wydarzeń!


5 września 2020 r. uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim wzięli udział w 9 edycji Narodowego Czytania, które miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W tym roku źródłem zaprezentowanych tekstów była "Balladyna" Juliusza Słowackiego. W role wcielili się:

  • Balladyna – Pani Anna Rożej, Wiktoria Polus,
  • Kirkor – Filip Pęczek,
  • Kostryn – Aleksander Kostanek,
  • Kanclerz – Bartosz Wielgosz,
  • Strażnik – Krzysztof Sapieja,
  • jeden z panów – Adam Radzyński.

Między scenami zaprezentowany został również życiorys Juliusza Słowackiego oraz okoliczności powstania "Balladyny". Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze mimo niecodziennych okoliczności związanych z pandemią COVID-19.

Wiktoria Polus

klasa II m-f