Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Laury w Olimpiadzie Historycznej "Losy żołnierza..."

Absolwent liceum, były uczeń klasy III menedżerskiej, Marcel Tomalski i uczennica klasy I humanistyczno-dziennikarskiej Hanna Koścista zostali laureatami XV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia", zajmując kolejno IV i V miejsce w Polsce.

II etap finału olimpiady odbył się w dniach 17-19 czerwca 2022 roku w Warszawie i Sulejówku. Pierwszego dnia uczestnicy rywalizowali w 7 konkurencjach. W Muzeum Wojska Polskiego musieli wykazać się wiedzą z zakresu barwy i broni, eksponatów muzealnych i malarstwa batalistycznego. Po południu w Muzeum Józefa Piłsudskiego czekała na nich literatura, film, geografia militarna i historia Warszawy. W drugim dniu zawodów uczestnicy zamieniali się w przewodników oprowadzających po przydzielonych wcześniej obiektach historycznych. Hania opowiadała o rzeźbie Matki Boskiej Passawskiej, ufundowanej w podzięce za ocalenie z zarazy i z okazji zwycięstwa wiedeńskiego. Marcel przedstawiał historię Kępy Olęderskiej. W tej konkurencji obydwoje zajęli I miejsce. Ponadto Hania rewelacyjnie omówiła szablę husarską i wykazała się znajomością geografii militarnej, w obu konkurencjach zajmując również I miejsce. Marcel był bezkonkurencyjny w historii Warszawy osiągając najwyższą punktację spośród wszystkich uczestników.

Tradycyjnie już uczestnicy złożyli wiązankę i kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Po raz pierwszy w historii olimpiady wszyscy uczestniczyli w mszy świętej w intencji twórcy olimpiady mjr. Marka Gajewskiego, która odbyła się w Kościele św. Wawrzyńca na Reducie Wolskiej. Po mszy złożona została wiązanka na grobie Pana Marka Gajewskiego.

Gala finałowa odbyła się w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Poprowadził ją współtwórca konkursu i olimpiady prof. Grzegorz Nowik.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom oraz opiekunowi Panu Maciejowi Błaszczykowi.