Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Koncert charytatywny dla Kenii

W czwartek 27 lutego 2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Koncercie Charytatywnym dla Kenii "We are the World” w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Koncert zorganizowali uczniowie Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką pani Edyty Trębarczyk-Kowalskiej. To właśnie ona zaprosiła nas do udziału w wydarzeniu. Nasza współpraca rozpoczęła się od Koncertu Piosenki Żydowskiej w Opocznie na jesieni 2016 roku i trwa do dziś.

Uczniowie SLO działając w ramach Organizacji Humanitarno-Edukacyjnej Face to Face with the World prowadzą w tym roku szkolnym działania projektowe online ze szkołą w Kenii. Zwieńczeniem projektu był koncert czwartkowy koncert, który wsparliśmy i w którym uczestniczyliśmy.

Do Opoczna pojechał nas cały wesoły autobus pod opieką pani pedagog Anny Wojciechowskiej i sprawcy zamieszania, Renaty Radzikowskiej. Oprócz artystów pojechali z nami uczniowie klasy I biologiczno-chemicznej, którzy tradycyjnie już pokazali klasę! Nasz chór przygotowany przez pana Piotra Wasilewskiego zaśpiewał "Africa" TOTO, Julia Stępień wyśpiewała "Never enough", Wiktoria Jaworska "Szybę", Iza Wawer "SOS", a Paulina Sarnecka "Another Day in Paradise”. Koncert zakończył się wręczeniem certyfikatów i podziękowań. Oficjalnie zostaliśmy "Szkołą Zmieniającą Świat", a dwójka naszych nauczycieli jest od 27 lutego 2020 roku "Nauczycielami zmieniającymi świat".

Było nam niezmiernie przyjemnie spotkać się i posłuchać młodych ludzi śpiewających także w suahili, a tym samym uczestniczyć w działaniach, których celem jest poprawa warunków życia i edukacji dzieci z ubogich kenijskich rodzin.

Organizatorzy rozpoczęli także zbiórkę, której celem jest zakup przez kenijskich nauczycieli podręczników, przyborów szkolnych, mundurków, a nawet drugich śniadań, czyli wszystkiego co zwykły uczeń potrzebuje, aby funkcjonować w szkole. Zapraszamy do podzielenia się z uczniami, którzy chcą chodzić do szkoły.
Nasz dzień zakończył się pysznym akcentem - pączkiem w lokalnej kawiarni zasponsorowanym przez pana Piotra Wasilewskiego. Dziękujemy, poszło w biodra!