Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Klasy akademickie z wizytą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Uczniowie ze wszystkich klas menedżerskich – akademickich SGH odpowiedzieli dziś na zaproszenie do udziału w wiosennym Dniu Otwartym SGH. Po dwuletniej przerwie wydarzenie odbyło się stacjonarnie w ostatnią sobotę marca 2022 roku, a Warszawa przywitała nas słońcem.

Już przed 10.00 w Auli Spadochronowej budynku głównego SGH przy al. Niepodległości 162 czekały na nas jednostki uczelniane, Samorząd Studencki i studenckie koła naukowe. Uczniowie mogli poznać zasady rekrutacji, porozmawiać ze studentami, odebrać materiały promocyjne SGH i zwiedzić zabytkowy kampus ze studentami w ich uczelnianych zielonych koszulkach i bluzach.

Dzień otwarty był okazją dla uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w serii wykładów, spotkań i warsztatów przygotowanych w wersjach 45-minutowych pigułek odbywających się równolegle w godzinnych odstępach.

Nie zabrakło tematów bieżących. Wielu naszych uczniów wysłuchało wykładu "Czy grozi nam kryzys żywnościowy w związku z wojną?" poprowadzonego przez dr hab. Andżelikę Kuźniar, prof. SGH i dr hab. Elizę Przeździecką, a także wykładu "Agresja Rosji przeciwko Ukrainie w świetle prawa międzynarodowego" poprowadzonego przez prof. dr hab. Jerzego Menkesa.

O 12.00 odbyła się główna prezentacja uczelni rozpoczęta przez prof. Krzysztofa Kozłowskiego, prorektora ds. dydaktyki i studentów. Pani Teresa Długosz, starszy specjalista z Działu Rekrutacji przedstawiła zasady przyjęć na studia I i II stopnia, a Aleksandra Grzywka z Samorządu Studentów opowiedziała o życiu studenckim. Poznaliśmy możliwości wyjazdów zagranicznych dzięki zastępcy dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej, Panu Grzegorzowi Augustyniakowi, a także możliwości planowania i rozwoju kariery zawodowej dzięki Pani Justynie Kozerze, dyrektor Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami.

Dowiedzieliśmy się także o możliwościach nauki języka angielskiego bez opłat. Dla zainteresowanych rozwojem swoich kompetencji językowych mamy informację – prezent o możliwości aplikowania o jedno z 5000 Stypendiów Językowych Santander na naukę języka angielskiego on-line z British Council. O stypendium może aplikować każda osoba 18+ do 29 marca 2022, a uczyć możecie się na poziomach od A1 do C1. Kurs trwa od 27 kwietnia do 19 lipca 2022 roku i kończy się otrzymaniem certyfikatu.

Dla uczniów, którzy planują podjąć studia w Szkole Głównej Handlowej już po wakacjach, Dzień Otwarty był okazją do zorientowania się w rozkładzie uczelni oraz przekonania się jak wygodne są krzesła w aulach i salach wykładowych. Była to także sposobność utwierdzenia się w przekonaniu, że warto przyłożyć się do matury, by dostać się na uczelnię, która da im ogromne możliwości rozwoju, także podczas wymian międzynarodowych, oraz pozwoli łagodnie wejść na rynek pracy. Młodsi uczniowie mogą dziś układać sobie plany na przyszłość, w której SGH nie kojarzy się już tylko z wykładami on-line.

Arbuzy budziły zainteresowanie prezentując się bardzo profesjonalnie w swoich mundurkach. Po mundurkach poznali nas nasi absolwenci, których udało nam się spotkać. Nie zabrakło nam czasu na kawę i rozmowy.