Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dzień Otwartych Drzwi 2022

W sobotę 9 kwietnia II Liceum zorganizowało Dzień Otwartych Drzwi, zapraszając ósmoklasistów do budynku szkoły. Każdy przekraczający tego dnia próg II Liceum został powitany arbuzem. Licznie przybyłych uczniów szkół podstawowych przywitał w sali gimnastycznej dyrektor Pan Arkadiusz Broniarek, zwracając uwagę m.in. na wysokie miejsca naszej szkoły w rankingu liceów i przyznaną nam ostatnio Złotą Tarczę. Pan Dyrektor przedstawił także wychowawców przyszłych klas pierwszych. Następnie głos zabrała Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Pani Beata Stańczyk, która podkreśliła, iż II LO jest najlepszą szkołą w Tomaszowie Mazowieckim i jedną z najlepszych w województwie łódzkim.

W dalszej części oficjalnej uroczystości nasi uczniowie zaprezentowali każdy z profili, zwracając uwagę na ich charakterystykę oraz na perspektywy, jakie daje nauka na każdym z nich. Pomiędzy prezentacjami odbyła się część artystyczna, w której swoje wokalne i taneczne talenty zaprezentowali nasi uczniowie.

W ostatniej części uroczystości ósmoklasistów powitała i zachęcała do podjęcia nauki w II Liceum Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Rita Wiśniewska. Troje najodważniejszych uczniów szkół podstawowych wzięło w konkursie wiedzy o II Liceum.

Po części oficjalnej ósmoklasiści zwiedzali naszą szkołę, zaglądali do pracowni przedmiotowych, a także zadawali pytania naszym nauczycielom oraz oprowadzających ich Arbuzom.

Uroczystość przygotowała klasa I menedżerska – akademicka SGH pod opieką Pani Ilony Śmigiel, a obsługę techniczną zapewniła klasa I informatyczno-matematyczna. Natomiast wśród oprowadzających i chętnie odpowiadających na pytania znaleźli się uczniowie wszystkich profili i niemal wszystkich roczników.

Dziękujemy ósmoklasistom za tak liczne odwiedziny i czekamy na Was od 1 września! Bo "wybierz mądrze - wybierz Drugie"!