Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dzień o suszy i retencji w Ministerstwie Klimatu

W dniu 17 czerwca uczniowie klas II humanistycznej, II menadżerskiej oraz I (h) menedżerskiej z inicjatywy Ilony Śmigiel, wzięli udział w warsztatach online dotyczącym tematów suszy i retencji.

Podczas spotkania uczniowie wysłuchali wykładu, który prowadził prof. dr hab. Szymon Malinowski z Instytutu Geofizyki UW pt. "Susza, woda, klimat" oraz obejrzeli debatę "Susza w Polsce – jakie działania powinniśmy podjąć?". Udział w niej wzięli: Anna Moskwa z MGMiŻŚ, Joanna Sasal z PGW Wody Polskie, Michał Marcinkowski – hydrolog z IOŚ, Marek Kamiński, czyli polski polarnik i podróżnik oraz minister klimatu Michał Kurtyka.

Na zakończenie warsztatów Maja Popielarska przedstawiła w swoim felietonie sposoby na przeciwdziałanie suszy w przydomowych ogrodach. W czasie trwania wydarzenia nasi uczniowie wzięli udział w quizie klimatycznym. Nagrody w postaci deskorolek trafią do uczniów klasy I h (menedżerskiej): Patrycji Gierczak i Damiana Skonecznego oraz z II menedżerskiej: Anny Antczak, Aleksandry Drzymalskiej, Justyny Koch i Jana Krakowiaka.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże naszym Arbuzom przeciwdziałać skutkom suszy i aktywnie działać na rzecz ochrony środowiska.