Dzień Edukacji Narodowej

13 października świętowaliśmy w II Liceum Dzień Edukacji Narodowej, tradycyjnie pod hasłem "Stefany".

W pierwszej części uroczystości głos zabrał dyrektor Arkadiusz Broniarek, który powitał Pana Marka Kubiaka – Członka Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Panią Beatę Stańczyk – Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego, Pana Krzysztofa Krajewskiego – Przewodniczącego Rady Rodziców II LO, uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz pozostałych pracowników szkoły.

W dalszej części uroczystości ogłoszone zostały wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą szkoły została Dominika Hajkowska z klasy II men, jej zastępcą Kacper Kowalski z klasy II m-f, a skarbnikiem Mateusz Habiera z klasy I b-ch.

Następnie dyrektor Arkadiusz Broniarek wraz z zaproszonymi gośćmi wręczyli nagrody nauczycielom, którzy w minionym roku szkolnym wykazali się szczególnymi osiągnięciami dydaktyczno-wychowawczymi. Nagrody otrzymali:

Nagroda Kuratora Oświaty:
mgr Mariola Rychlik

Nagrody Starosty Powiatu Tomaszowskiego:
mgr Arkadiusz Broniarek

Joanna Rytych
Bożena Wieczorek
Emilia Wiercińska

Serdecznie gratulujemy wszystkim pracownikom naszego liceum.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna uroczystości, przygotowana przez uczniów z klasy II m-f (A) oraz II m-f (e), pod czujnym okiem wychowawców: Pana Grzegorza Zająca i Pana Dariusza Lisa. W tym roku przenieśliśmy się w krainę Shreka. Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali:

• "Osioł": ksiądz Piotr Stępień
  • "Ciastek": Katarzyna Kozioł-Machel
  • "Kot w butach": Renata Radzikowska
  • "Smoczyca": Anna Ignasiak
  • "Fiona": Magdalena Stankowska
  • "Lord Farquaad": Arkadiusz Broniarek
  • "Król i Królowa": Marzena Piotroska-Wąs i Dariusz Lis
  • "Wróżka Chrzestna": Zofia Kołodziejczyk
  • "Shrek": Grzegorz Zając

Część artystyczną swoimi umiejętnościami tanecznymi uświetniła niezwykle utalentowana i utytułowana Patrycja Nowak (I hum). Popisy wokalne zaprezentowały Julia Stępień (II b-ch) i Wiktoria Jaworska (II b-ch), a pięknie zagrały Monika Rybak (II b-ch) oraz Maria Bernacka (II m-f).