Konkurs recytatorski w językach obcych – XIV edycja
Zapraszamy na XIV Konkurs recytatorski w językach obcych (angielskim, niemieckim i hiszpańskim), rokrocznie organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są "Wartości moralne zapisane w sercu", czyli refleksja nad uniwersalnymi zasadami, kształtującymi człowieka i jego postawy. Uczestnicy, poprzez interpretacje poezji i prozy, podejmą próbę ukazania takich wartości jak dobro, prawda, miłość, uczciwość, odpowiedzialność czy szacunek. Jak co roku, zachęcamy Uczniów szkół podstawowych i średnich z powiatu tomaszowskiego do świadomego i emocjonalnego odbioru literatury.
Żywimy ogromną nadzieję, że tegoroczna edycja konkursu będzie opierać się nie tylko na formie prezentacji tekstów literackich, lecz stanie się też osobistym świadectwem przekonań oraz refleksji młodych wykonawców.
Konkurs odbędzie się 10 kwietnia w II LO o godzinie 9.00, a uroczystość wręczenia nagród w dniu 17 kwietnia również o godzinie 9.00.
Czas prezentacji utworu powinien wynosić maksymalnie 3 minuty. Do formularzy zgłoszeniowych prosimy dołączyć tekst utworu prezentowanego przez uczestnika.
Zgłoszenia pod adresem: 14konkursrecytatorski.2lo@gmail.com

