Informacja Administratora

I Powiatowy Konkurs Informatyczny "Cyber-Arbuz"

11 marca 2022 roku w formie zdalnej (w siedzibach uczestników) odbył się etap szkolny I Powiatowego Konkursu Informatycznego "Cyber-Arbuz", w którym udział wzięło 53 uczniów ze szkół podstawowych z powiatu tomaszowskiego. Uczniowie zmagali się z trzema zadaniami algorytmicznymi.

Do finału zakwalifikowali się:

1. Przemysław Szyszka (Szkoła Podstawowa nr 8, klasa 8) – 93,3% (w tym trzy zadania w językach skryptowych / językach programowania)
  2. Jakub Krakowiak (Szkoła Podstawowa w Rokicinach, klasa 8) – 93,3% (w tym dwa zadania w językach skryptowych / językach programowania)
  3. Krystian Będerz (Szkoła Podstawowa nr 10, klasa 8) – 93,3%
  4. Miłosz Chądzyński (Szkoła Podstawowa nr 10, klasa 7) – 90% (w tym dwa zadania w językach skryptowych / językach programowania)
  5. Łukasz Łuczka (Szkoła Podstawowa nr 1, klasa 8) – 90% (w tym dwa zadania w językach skryptowych / językach programowania)
  6. Wiktoria Ćwikła (Szkoła Podstawowa nr 9, klasa 7) – 90% (w tym jedno zadanie w językach skryptowych / językach programowania)
  7. Przemysław Borkowski (Szkoła Podstawowa nr 12, klasa 8) – 90%
  8. Antonina Domańska (Szkoła Podstawowa nr 6, klasa 7) – 90%
  9. Antoni Stan (Szkoła Podstawowa nr 12, klasa 8) – 90%
  10. Piotr Badełek (Szkoła Podstawowa w Lubochni, klasa 8) – 83,3% (w tym trzy zadania w językach skryptowych / językach programowania)
  11. Patrycja Trzeciak (Szkoła Podstawowa w Rokicinach, klasa 8) – 80% (w tym dwa zadania w językach skryptowych / językach programowania)
  12. Marcelina Wnętrzak (Szkoła Podstawowa nr 9, klasa 7) – 80% (w tym jedno zadanie w językach skryptowych / językach programowania)
  13. Emilia Żmudzińska (Szkoła Podstawowa nr 9, klasa 8) – 73,3% (w tym jedno zadanie w językach skryptowych / językach programowania)
  14. Patryk Guźniczak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Będkowie, klasa 8) – 70% (w tym trzy zadania w językach skryptowych / językach programowania)
  15. Klara Wiśniewska (Szkoła Podstawowa nr 9, klasa 8) – 70% (w tym jedno zadanie w językach skryptowych / językach programowania)

25 marca w naszej szkole odbył się finał I Powiatowego Konkursu Informatycznego "Cyber-Arbuz", do którego zakwalifikowało się 15 uczniów ze szkół podstawowych z powiatu tomaszowskiego. Młodzież zmagała się z trzema zadaniami programistycznymi.

Etap finałowy poprzedziła uroczystość, podczas której wszyscy finaliści z rąk Pana dyrektora Arkadiusza Broniarka oraz koordynatora konkursu Pana Radosława Matusika otrzymali gadżety naszej szkoły oraz listy gratulacyjne, a ich opiekunowie podziękowania dla szkół.

Podziękowania z rąk Pana Matusika otrzymały nasze uczennice: Patrycja Gierczak (3 m-f (e)), Wiktoria Kołczyńska (3 hum (f)), Natalia Mekler (2 b-ch) oraz Aleksandra Skuza (1 i-m), które pomogły w przygotowaniu uroczystości, która poprzedziła finał, a także samego finału. Dziewczęta chętnie i z uśmiechami na ustach oprowadziły finalistów konkursu po budynku II LO, zdradzając różne szczegóły dotyczące specyfiki naszej szkoły. Dziękujemy za pomoc!

25 kwietnia w II LO odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszone zostały nazwiska laureatów.

Laureatami konkursu zostali:

• I miejsce ex aequo Piotr Badełek (Szkoła Podstawowa w Lubochni)
  • I miejsce ex aequo Krystian Będerz (Szkoła Podstawowa nr 10)
  • III miejsce Miłosz Chądzyński (Szkoła Podstawowa nr 10)

Dyplomy uczniom oraz ich opiekunom wręczali: dyrektor naszej szkoły Pan Arkadiusz Broniarek, Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Tomaszowskiego Pani Beata Stańczyk oraz koordynator konkursu Pan Radosław Matusik.

Muzyczne doznania na najwyższym poziomie zapewnili Maria Bernacka z klasy 3 m-f oraz Konrad Ignasiak z klasy 3 med.

Galę, którą przygotowała klasa I informatyczno-matematyczna pod czujnym okiem wychowawczyni Pani Mileny Gust zakończył słodki akcent w postaci tortu w kształcie arbuza.

Koordynator konkursu Pan Radosław Matusik serdecznie gratuluje wszystkim laureatom, ich opiekunom oraz Starostwu Powiatowemu za finansowe wsparcie konkursu.

Zapraszamy do wspólnej, algorytmicznej przygody już za rok!