„RAZEM DLA EDUKACJI”

 

 

 

27 listopada 2018r. – wtorek – 1. dzień wizyty

27 listopada w godzinach wieczornych do II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego przyjechali uczniowie i opiekunowie ze Szkoły im. Szymona Konarskiego w Wilnie. Uczniowie naszej szkoły spotkali się z kolegami i koleżankami mieszkającymi w Wilnie i mieli okazję zamienić z nimi kilka słów. Następnie oprowadziliśmy ich po szkole. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

W oczekiwaniu na gości…

Oficjalne przywitanie

Zapoznanie kadry obu szkół

No i przybyli

Pierwsze spotkanie…

Przyszedł czas na zabawę…

Oficjalne przywitanie

Czas na coś słodkiego

I tak dzień pierwszy dobiegł końca…

28 listopada 2018r. – środa – 2. dzień wizyty

W drugim dniu wymiany odbyła się wycieczka objazdowa po ziemi tomaszowskiej. Nasi goście zobaczyli Podziemną Trasę Turystyczną Grot Nagórzyckich, Rezerwat Niebieskie Źródła, Skansen Rzeki Pilicy, Spałę i Inowłódz. Po południu pani profesor Jachimowska poprowadziła dla nas lekcję języka polskiego. W godzinach wieczornych goście odwiedzili nowo poznanych kolegów w ich domach, gdzie wspólnie zjedli kolację.

Tak rozpoczęła się nasza wycieczka

Nowe miłości

Krótka wizyta w Cassa Grande

Z wizytą w tomaszowskim skansenie…

Krótka wizyta w Inowłodzu

Lekcja języka polskiego

Czas na krótki spacer

Powrót do szkoły

Nadszedł czas na wspólny wieczór

29 listopada 2018r. – czwartek – 3. dzień wizyty

29 listopada odbyła się wycieczka po Łodzi. Mieliśmy okazję zobaczyć Łódzką Szkołę Filmową i Księży Młyn oraz przespacerować się ulicą Piotrkowską. Po obiedzie udaliśmy się do Muzeum Tradycji Niepodległościowych, gdzie odbyła się lekcja muzealna ,,O pobycie Józefa Piłsudskiego w Łodzi”.
Po południu zwiedziliśmy Muzeum Fabryki w Manufakturze oraz Pałac Poznańskiego. Cała wycieczka upłynęła nam w miłej, przyjaznej atmosferze.

Spotkanie z przewodnikiem

Krótki odpoczynek na Ławeczce Tuwima

Podziwiamy salę balową

Krótka przerwa na zdjęcie…

Z Misiem Uszatkiem

W Muzeum Fabryki

Spacer najsłynniejszą ulicą Łodzi

W Pałacu Poznańskiego

Wspólne zdjęcie w muzeum

30.10.2018r. – piątek – 4. dzień wizyty

Czwartego dnia nasi goście mieli przyjemność uczestniczyć w szkolnych obchodach Święta Patrona. Podczas uroczystości zostały rozdane nagrody w konkursie na najlepszy komiks o tematyce patriotycznej. Uczniowie i panie nauczycielki ze szkoły z Wilna otrzymali z rąk pana dyrektora symboliczne złote tarcze naszego liceum oraz upominki od prezydenta miasta i starostwa powiatowego. Po krótkiej przerwie wspólnie wybraliśmy się na lekcję przeprowadzoną przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej. Popołudnie upłynęło na krótkich zakupach
w tomaszowskiej galerii, a wieczorem grupy integrowały się podczas tradycyjnych polskich andrzejek.

Dzień Patrona

Oto nasi zwycięzcy

Wieczorna zabawa andrzejkowa

Wręczenie Złotych Tarcz oraz upominków

Krótka przerwa

Świętowanie urodzin Daniela

Najlepszy komiks patriotyczny

Lekcja prowadzona przez IPN

Czas na wróżby

01 grudnia 2018r. – sobota – 5. dzień wizyty

Piątego dnia pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Na początku odbyliśmy spacer Traktem Królewskim.
Po 2 godzinach marszu przy mroźnej, ale słonecznej pogodzie udaliśmy się w interaktywną podróż po Muzeum Powstania Warszawskiego. Kolejnym etapem wycieczki był Kościół Opatrzności Bożej. Punktem kulminacyjnym był pokaz w Ogrodzie Światła w Pałacu Królewskim w Wilanowie.

Pierwsze chwile w stolicy

Krótka wizyta w Kościele

Pokaz iluminacji świetlnych

Zapoznanie z miastem

Czas na pamiątkowe zdjęcie

Nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć

Choć nie było lekko…

Seans filmowy

Ostatnie zdjęcie przed wyjazdem

02 grudnia 2018r. – niedziela – 6. dzień wizyty

I stało się….Nadszedł dzień pożegnania. Ze smutkiem i łzami w oczach żegnaliśmy naszych gości.

Upominki i certyfikaty będą przypominały chwile spędzone w Tomaszowie.

Trudno się rozstać…

Do zobaczenia w Wilnie…

Share This

Share this post with your friends!