Osiągnięcia sportowe

II LO corocznie zaznacza swoje istnienie również w dziedzinie sportu. Do dyscyplin, w których odnosi zauważalne wyniki są: siatkówka, koszykówka, sztafety pływackie. Szereg zwycięstw odnoszą uczniowie w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w grach zespołowych, jak również nie można zapomnieć o uczniach, którzy osiągają znaczące sukcesy w sportach indywidualnych.

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2015/2016

-I miejsca we współzawodnictwie sportowym dziewcząt Licealiada 2016

-II miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach SPG w Piłce Ręcznej chłopców – Licealiada

-I miejsce w półfinale wojewódzkim w piłce siatkowej plażowej dziewcząt.

-I miejsce w półfinale wojewódzkim w koszykówce dziewcząt.

-I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach SPG w Sztafetach Pływackich dziewcząt – Licealiada

-I miejsce w Powiatowy Mistrzostwach SPG w piłce siatkowej plażowej dziewcząt

-II miejsce w Powiatowych Mistrzostwach SPG w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców – Licealiada

-II miejsce w Powiatowych Mistrzostwach SPG w Piłce Ręcznej dziewcząt – Licealiada

-II miejsce w Powiatowych Mistrzostwach SPG w piłce siatkowej dziewcząt

-II miejsce w Mistrzostwach Powiatu SPG w Piłce Nożnej dziewcząt.

-III miejsce w Powiatowych Mistrzostwach SPG w Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt – Licealiada

-III miejsce w Powiatowych Mistrzostwach SPG w Indywidualnych Biegach Przełajowych – Agata Ogórek – Licealiada

-III miejsce w Powiatowych Mistrzostwach SPG w Sztafetach Pływackich chłopców – Licealiada

-III miejsce w Powiatowych Mistrzostwach SPG w Tenisie Stołowym dziewcząt – Licealiada

-I miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora II LO w piłce siatkowej dziewcząt.

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2013/2014

1) III miejsce w Mistrzostwach Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt.

2) I miejsce w Mistrzostwach Rejonu Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców,

3) I miejsce w Mistrzostwach Rejonu Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetach pływackich dziewcząt ( awans do finału wojewódzkiego)

4) II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetach pływackich chłopców.

5) III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt.

6) III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych chłopców.

7) III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt.

8) III m-ce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt

9) III m-ce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Plażowej Dziewcząt

10) IV m-ce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej chłopców –Licealiada 2013/2014

11) Udział 49 uczniów szkoły w akcji „Polska biega –Spała 2014”

12) II LO było organizatorem Mistrzostw Powiatu i Rejonu Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt.

13) Tradycyjnie z okazji Świeta Patrona Szkoły szkoła zorganizowała Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora II LO

14) W związku z dużym zainteresowaniem piłką nożną, zespół przedmiotowy nauczycieli wychowania fizycznego w Dniu Sportu przeprowadził Turniej piłki Nożnej Chłopców o Mistrzostwo Szkoły. Rywalizację wygrała klasa II b-ch

15) I miejsce w etapie rejonowym XXII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK – Dorota Lejko ( kl. II b-ch) i awans do etapu wojewódzkiego.

16) II miejsce w etapie rejonowym XXII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK – Aleksandra Nawrocka ( II b-ch).

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2012/2013

1) I m-ce w Mistrzostwach Powiatu Tomaszowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetach pływackich dziewcząt

2) I m-ce w Rejonowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetach pływackich dziewcząt

3) Udział w finale Wojewódzkich Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetach pływackich dziewcząt

4) II m-ce w Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego w tenisie stołowym dziewcząt

5) II m-ce w Mistrzostwach Powiatu Tomaszowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Koszykowej Dziewcząt

6) III m-ce w Mistrzostwach Powiatu Tomaszowskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt

7) I m-ce w Turnieju z okazji Święta Patrona Szkoły o Puchar Dyrektora II LO w Piłce Siatkowej Chłopców

8) II m-ce w Turnieju o Puchar Dyrektora ZSP nr 2 w Piłce Siatkowej Chłopców

9) II m-ce w Turnieju o puchar Dyrektora ZSP nr 1 w Piłce Siatkowej Chłopców

10) I m-ce w etapie rejonowym XXI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK( Olga Kempa –kl. II b-ch)

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2011/2012

  1. I m-ce w Mistrzostwach Powiatu Tomaszowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetach pływackich dziewcząt
  2. I miejsce w Mistrzostwach Powiatu tomaszowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych (SPG) w konkurencji Ruch i Muzyka
  3. I m-ce dla Rafała Stacheckiego w Mistrzostwach Tomaszowa Maz. i Powiatu Tomaszowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych
  4. II m-ce w Mistrzostwach Powiatu Tomaszowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetach pływackich chłopców
  5. II m-ce w Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego w tenisie stołowym dziewcząt
  6. II miejsce w Mistrzostwach Powiatu tomaszowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych (SPG) w piłce koszykowej dziewcząt.
  7. II miejsce w Finale Wojewódzkim Szkół Ponadgimnazjalnych (SPG) w konkurencji Ruch i Muzyka.
  8. Do finałów wojewódzkich reprezentacje II Liceum zakwalifikowały się w następujących dyscyplinach:
    1. pływanie dziewcząt i chłopców
    2. konkurencja Ruch i Muzyka
    3. tenis stołowy
    4. biegi przełajowe
  9. I m-ce w Turnieju z okazji Święta Patrona Szkoły o Puchar Dyrektora II LO w Piłce Siatkowej Dziewcząt
  10. II m-ce w Turnieju z okazji Święta Patrona Szkoły o Puchar Przewodniczącego Rady Rodziców w Piłce Siatkowej Chłopców
  11. II m-ce w Turnieju o Puchar Dyrektora ZSP nr 2 w Piłce Siatkowej Chłopców
  12. II m-ce w Turnieju o puchar Dyrektora ZSP nr 1 w Piłce Siatkowej Chłopców
  13. I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK
  14. I miejsce w etapie wojewódzkim XX Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK – IV miejsce w etapie centralnym
  15. I m-ce w Rejonowych Mistrzostwach PCK
  16. Uczniowie II LO reprezentowali szkołę na etapach wojewódzkich w:
    1. XXXV Zawodach Sportowo – Obronnych „Sprawni jak żołnierze – 2012”
    2. IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu – „Polska w NATO”
    3. ogólnopolskim turnieju wiedzy pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom” (Łukasz Zając II ak)
  17. W roku szkolnym 2011/2012 reprezentacje II LO brały udział w 22 konkurencjach:
    1. Liga lekkoatletyczna dziewcząt i chłopców (24 osoby)
    2. Indywidualne Biegi przełajowe (10 osób)
    3. Sztafetowe Biegi przełajowe dziewcząt i chłopców (24 osoby)
    4. Sztafety pływackie dziewcząt i chłopców (24 osoby)
    5. Piłka Ręczna dziewcząt i chłopców (20 osób)
    6. Tenis Stołowy dziewcząt i chłopców (6 osób)
    7. Piłka Koszykowa dziewcząt i chłopców (14 osób)
    8. Piłka Siatkowa dziewcząt i chłopców (16 osób)
    9. Piłka Nożna dziewcząt i chłopców (24 osoby)
    10. Plażowa Piłka Siatkowa dziewcząt i chłopców (8 osób)
    11. Armwrestling dziewcząt i chłopców (6 osób)
    12. Ruch i Muzyka (11 osób)

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2010/2011

  1. Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego „Ruch i muzyka”
    1. I m-ce dla uczennic klas I –II II LO
  2. Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt LICEALIADA 2010/11
    1. II m-ce dla II LO
  3. Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego w Piłce Siatkowej Chłopców LICEALIADA 2010/2011
    1. III m-ce dla II LO
  4. I m-ce w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora II LO
  5. I m-ce w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZSP nr 1
  6. II m-ce w Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Przewodniczącego Rady Rodziców II LO
  7. II m-ce w w Turnieju Mikołajkowym Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora ZSP nr 1
  8. II m-ce w Mistrzostwach Powiatu Tomaszowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt
  9. III m-ce w Mistrzostwach Powiatu Tomaszowskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt
  10. III m-ce w Mistrzostwach Powiatu Tomaszowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt
  11. Krzysztof Wróbel (III h-d) i Rafał Stachecki ( II men) –awans do Finału Wojewódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2009/2010

  1. Podsumowanie współzawodnictwa sportowego Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2008/2009
    1. w rywalizacji dziewcząt – II m-ce dla II LO
    2. w rywalizacji chłopców – VI m-ce dla II LO
  2. Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego SPG w Sztafetach Pływackich Dziewcząt (10x50m) – LICEALIADA 2009
    1. I m-ce dla II LO (sztafeta będzie reprezentować Powiat Tomaszowski w finale wojewódzkim)
  3. Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego SPG w Sztafetach Pływackich Chłopców (10x50m) – LICEALIADA 2009
    1. I m-ce dla II LO(sztafeta będzie reprezentować Powiat Tomaszowski w finale wojewódzkim)
  4. Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt LICEALIADA 2009/10
    1. III m-ce dla II LO
  5. Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt
    1. III m-ce dla II LO
  6. Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt
    1. III m-ce dla II LO
  7. Rejonowe Mistrzostwa PCK z pierwszej pomocy przedmedycznej
    1. IV m-ce dla drużyny II LO

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2008/2009

1) Finał Wojewódzki SPG w Sztafetach Pływackich Chłopców(10x50m) –LICEALIADA -2008 – V m-ce dla II LO 

2) Finał Wojewódzki SPG w Sztafetach Pływackich Dziewcząt(10x50m) –LICEALIADA 2008 – VIII m-ce dla II LO 

3) Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe – Wróbel Krzysztof i Jaśkiewicz Agnieszka –udział w finale 

4) Zawody Rejonu Tomaszowskiego w pływaniu chłopców LICEALIADA 2008/2009 – I m-ce dla II LO 

5) Zawody Rejonu Tomaszowskiego w pływaniu dziewcząt LICEALIADA 2008/2009 – I m-ce dla II LO 

6) Zawody Rejonu Tomaszowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt – III m-ce dla II LO 

7) Rejonowe Mistrzostwa SPG w Piłce Siatkowej Dziewcząt – II m-ce dla II LO 

8) Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego w Sztafetach Pływackich Dziewcząt – I m-ce dla II LO 

9) Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego w Sztafetach Pływackich Chłopców – I m-ce dla II LO 

10) Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt – I m-ce dla II LO 

11) Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego SPG w Sztafetach Pływackich Dziewcząt – II m-ce dla II LO 

12) Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt – II m-ce dla II LO 

13) Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe LICEALIADA 2008/2009 – II m-ce dla drużyny dziewcząt II LO 

14) Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt – III m-ce dla II LO 

15) Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt – III m-ce dla II LO 

16) IV Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego SPG w Plażowej Piłce Siatkowej Chłopców – III m-ce dla II LO 

17) Tomaszowski Bieg Niepodległości – III m-ce dla Krzysztofa Wróbla –kl. I m-f w kategorii szkoły ponadgimnazjalne 

18) Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora II LO odbywający się z okazji Święta Patrona II LO – I m-ce –II LO 

19) Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. T. Kościuszki w Tomaszowie Maz. – II m-ce dla II LO 

20) Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. T. Kościuszki w Tomaszowie Maz. – III m-ce dla II LO

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2007/2008

1) Mistrzostwa Powiatu SPG w Sztafetach Pływackich Dziewcząt (10x50m) –LICEALIADA -2007

• I m-ce dla II LO

2) Mistrzostwa Powiatu SPG w Sztafetach Pływackich Chłopców (10x50m) –LICEALIADA 2007

• I m-ce dla II LO

3) XXXI Mistrzostwa Polski w Warcabach Stupolowych

• Mistrzostwo Polski zdobył Damian Reszka –ucz. kl. III m-f

4) Mistrzostwa Polski Karate Shotokan

• Bartłomiej Chmiel –III m-ce w kumite drużynowym,

5) Karate WKF ( Międzynarodowej Federacji Karate) o Puchar Ziemi Łódzkiej

• Bartłomiej Chmiel –II m-ce drużynowo, indywidualnie III m-ce

6) Mistrzostwa Powiatu SPG w Piłce Siatkowej Dziewcząt –Licealiada 2008

• III m-ce dla II LO

7) Mistrzostwa Powiatu SPG w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt

• III uczniów-ce dla II LO

8) Mistrzostwa Powiatu SPG w Tenisie Stołowym Dziewcząt

• III uczniów-ce

9) Wielu uczniów naszej szkoły należy do znanych klubów tanecznych takich jak: Cantinero, Step by step i uczestniczy w licznie organizowanych turniejach tańca na szczeblu okręgowym jak i ogólnopolskim, zajmując czołowe m-ca ( często pierwsze). Wśród tych uczniów na szczególne wyróżnienie zasługują: Katarzyna Okuszko (kl. III b-ch), Paulina Bąbol (kl. III e-p), Konrad Borysowski, Robert Kozar, Daria Mączyńska, Maciej Miszczuk (kl. II e-s-p), Piotr Kosiacki i Kornel Korwin Kowalewski (II men), Aleksandra Dawidczyk (kl. I m-f)

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2006/2007

1) Półfinały XXXI Mistrzostw Polski w warcabach 100 –polowych grupa Grajcarek

• I m-ce dla Damiana Reszki -kl. II m-f

2) Finał Wojewódzkim SPG w Sztafetach Pływackich Dziewcząt

• IX m-ce

3) Rejonowe Zawody SPG w Piłce Siatkowej Dziewcząt 

• Im-ce dla II LO i udział w finale wojewódzkim

4) Rejonowe Zawody Szkół Ponadgimnazjalnych w Sztafetach Pływackich Dziewcząt

• II m-ce dla reprezentacji II LO i awans do finału wojewódzkiego

5) Mistrzostwa Powiatu SPG w Piłce Koszykowej Dziewcząt

• I m-ce dla reprezentacji II LO

6) Mistrzostwa Powiatu SPG w Piłce Siatkowej Dziewcząt 

• II m-ce dla reprezentacji II LO

7) Powiatowe Zawody SPG w Sztafetach Pływackich

• II m-ce dla II LO

8) Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego SPG w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt

• III m-ce dla II LO

9) Powiatowe Zawody SPG w Sztafetach Pływackich Chłopców

• III m-ce dla II LO

10) II Tomaszowski Bieg Niepodległości

• II m-ce w kategorii SPG dla Jana Dąbrowskiego –ucz. kl. II men

11) Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora II LO im. S. Żeromskiego w Tomaszowie Maz organizowany z okazji Święta Patrona

• I m-ce dla II LO

12) Wojewódzkie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

• II m-ce dla reprezentacji II LO, której opiekunem był p. K. Ćwiek; w zawodach rejonowych II LO zajęło I m-ce

13) Wielu uczniów naszej szkoły należy do znanych klubów tanecznych takich jak: Cantinero, Step by step i uczestniczy w licznie organizowanych turniejach tańca na szczeblu okręgowym jak i ogólnopolskim, zajmując czołowe m-ca ( często pierwsze). Wśród tych uczniów na szczególne wyróżnienie zasługują: Kamil Wójciak (kl. III m-inf.), Wojciech Miszczuk (kl. III men), Katarzyna Okuszko (kl. II b-ch), Paulina Bąbol (kl. II e-p), Konrad Borysowski, Robert Kozar, Daria Mączyńska, Maciej Miszczuk (kl. I e-s-p), Piotr Kosiacki i Kornel Korwin Kowalewski (I men).

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2005/2006

1) Piłka siatkowa dziewcząt

• I m-ce w Mistrzostwach Powiatu SPG

2) Sztafety pływackie dziewcząt

• II m-ce w Mistrzostwach Powiatu SPG

3) Indywidualne biegi przełajowe dziewcząt

• I m-ce w Mistrzostwach Powiatu SPG

4) Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt

• I m-ce w Mistrzostwach Powiatu SPG

5) Liga L.A. dziewcząt

• II m-ce w Mistrzostwach Powiatu SPG

6) Piłka koszykowa dziewcząt

• II m-ce w Mistrzostwach Powiatu SPG

7) Indywidualne i sztafetowe biegi przełajowe chłopców

• III m-ce w Mistrzostwach Powiatu SPG

8) Sztafety pływackie chłopców

• III m-ce w Mistrzostwach Powiatu SPG

9) Piłka koszykowa chłopców

• III m-ce w Mistrzostwach Powiatu SPG

10) Turniej piłki siatkowej dziewcząt o puchar Dyrektora II LO 

• II m-ce dla II LO

11) Turniej piłki siatkowej chłopców o puchar Dyrektora ZSP nr 2 

• II m-ce dla II LO

12) W powiatowym współzawodnictwie sportowym dziewcząt „LICEALIADA 2005” 

• II LO zajęło II m-ce

13) W powiatowym współzawodnictwie sportowym chłopców „LICEALIADA 2005”

• II LO zajęło VI m-ce

14) Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Jesienny liść 2005”

• Paulina Bąbol z klasy I e-p zajęła I m-ce w kategorii pow. 15 lat kl. „A” w stylu latin

15) XXIV Mistrzostwa Polski w Warcabach 100 –polowych

• II m-ce w kategorii junior dla Damiana Reszki –ucznia kl. I m-inf

16) Mistrzostwa Świata w Warcabach (kategoria wiekowa do 16 lat)

• X m-ce –Damian Reszka –ucz. kl. I m-inf.

17) 11 września 2005rodbył się Bieg Malinowskiego w kategoriach:

• 1000- m –dzieci z rodzicami

• 3000 m –młodzież

• 10000 m –kategoria open

II LO reprezentowali:

• Zakrzewska Joanna –kl. II men.

• Szwemberg Sebastian –kl. I m-inf.

• Pawłowski Maciej –kl. II b-ch

• Joanna Zakrzewska z kl. II men zajęła III m-ce w biegu na 3000 m.

18) W listopadzie II LO było organizatorem turnieju piłki siatkowej dziewcząt o puchar Dyrektora II LO a w grudniu i marcu –Mistrzostw Powiatu SPG w piłce siatkowej dziewcząt

Share This

Share this post with your friends!