W piątek 26 kwietnia o godz. 16.00  w sali gimnastycznej odbyło się pożegnanie  uczniów klas trzecich wyjątkowego rocznika 2000. W uroczystości wzięli tez udział zaproszeni goście – naczelnik Wydziału Oświaty  Starostwa Powiatowego,  pani Beata Stańczyk, wiceprzewodnicząca  Rady Rodziców- pani Magdalena Adamska oraz rodzice abiturientów.

Uroczystość miała szczególny charakter. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego uroczystość otworzył dyrektor mgr inż. Tomasz Węgrzynowski, witając przede wszystkim absolwentów, ich licznie przybyłych rodziców oraz zaproszonych gości. W swoim wystąpieniu przypomniał sukcesy odniesione przez trzecioklasistów w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych oraz działalności charytatywnej.

Następnie pan dyrektor wręczył świadectwa i ZŁOTE TARCZE laureatom i finalistom olimpiad, których sukcesy są symbolem i wizytówką II Liceum:

OLIMPIJCZYCY:

  1. Aleksandra Tulin z kl. III men, śr. 5,28

Finalistka IV m. olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

  1. Blanka Kolanko z kl. III bch, śr. 5,24

Finalistka IV m. olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

  1. Weronika Dziubek z kl. III men. Śr. 5,24

Finalistka Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową

  1. Piotr Cichowski z kl. III hum, śr. 5,12

Laureat XIX m. V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym

  1. Dominika Józwik z kl. III men, śr. 5,11

Laureatka II m. Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową

  1. Kacper Sobczyk z kl. III men, śr. 5,11

Laureat XII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH – geografia z elementami geologii”

  1. Julia Iwanicka z kl. III hum, śr. 5,06

Finalistka XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

  1. Julia Kwarciana z kl. III bch, śr. 4,76

Finalistka IV m. olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

  1. Konrad Cieśliczka z kl. III men, śr. 4,61

Finalista XII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH – geografia z elementami geologii”

  1. Michał Szadkowski z kl. III mf, śr. 4,59

Laureat XII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH – fizyka”

  1. Magdalena Osińska z kl. III hum, śr. 4,53

Finalistka XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

  1. Kacper Szulc z kl. III men, śr. 4,5

Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1887 – 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” oraz Finalista XII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH – geografia z elementami geologii”

  1. Krystian Kamiński z kl. III mf, śr. 4,41

Finalista XII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH – fizyka i matematyka”

  1. Eduard Yemelianov z kl. III mf, śr. 4,06

Finalista XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego

  1. Konrad Strzechowski z kl. III mf, śr. 3,73

Laureat XII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH – fizyka”

Także ZŁOTE TARCZE otrzymali absolwenci ze średnią 5,0 i więcej,

  1. Szymon Zysiak z kl. III bch, śr. 5,18
  2. Martyna Turlik z kl. III mf, śr. 5,12
  3. Michał Kowalski z kl. III mf, śr. 5,06
  4. Weronika Jarecka z kl. III hum, śr. 5,00
  5. Maja Kijewska z kl. III bch, śr. 5,00

ŚWIADECTWA Z WYRÓŻNIENIEM otrzymali:

  1. Magdalena Szortyka III bch 4,94
  2. Dominika Dorożko III men 4,94
  3. Julia Sidło III mf 4,94
  4. Agata Wróbel III bch 4,88
  5. Jakub Węgrzyn III mf 4,88
  6. Kinga Kowalska III mch 4,78
  7. Daniel Wlazło III mch 4,78
  8. Paulina Ostrowska III bch 4,76
  9. Paulina Owczarek III bch 4,76
  10. Inga Szulc III mch 4,76
  11. Maria Wołczyk III bch 4,76
  12. Weronika Zmysłowska III bch 4,76

W dalszej kolejności pan dyrektor omówił osiągnięcia absolwentów w ciągu trzech lat pobytu w szkole oraz wręczył  świadectwa i nagrody  w poszczególnych klasach.

Następnie nadszedł czas przemówień zaproszonych gości . Pani Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego odczytała list Starosty Tomaszowskiego pana Mariusza Węgrzynowskiego z gratulacjami i życzeniami dla abiturientów oraz złożyła im we własnym imieniu życzenia powodzenia na maturze.

Wiceprzewodnicząca  Rady Rodziców pani Magdalena Adamska również pogratulowała trzecioklasistom ich rewelacyjnych wyników i  życzyła sukcesów na egzaminach. W imieniu abiturientów głos zabrał Mikołaj Sygitowicz, a uczniów młodszych roczników reprezentował przewodniczący  Samorządu Uczniowskiego Piotr Kotynia.

Wzruszającym i podniosłym elementem uroczystości było przyrzeczenie maturzystów oraz pożegnanie i przekazanie  sztandaru  szkoły młodszym kolegom.

Po części oficjalnej  odbyły się spotkania maturzystów z wychowawcami w klasach.

Drodzy Absolwenci!

Ukończyliście ZŁOTE Liceum, z którego dumne jest nasze miasto i powiat, z którego także Wy macie prawo być dumni.

Życzymy Wam wszystkim zdania z jak najlepszymi wynikami egzaminu maturalnego oraz dostania się na wybrane studia, a także składamy najlepsze życzenia spełnienia wszelkich osobistych marzeń, osiągnięcia życiowego sukcesu i wszelkiej pomyślności.

 

Share This

Share this post with your friends!