Dzień Liczby Pi to święto obchodzone corocznie, głównie w amerykańskich kręgach akademickich i szkolnych (lokalnie w Polsce. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”.

Także w naszej szkole, w dniu 13 marca obchodziliśmy to święto. Uczniowie klasy I matematyczno-fizycznej przygotowali konkursy dla klas pierwszych i drugich naszego liceum. Klasy rywalizowały ze sobą w takich konkursach jak: recytacja rozwinięcia liczby „pi”, quiz wiedzy o ludolfinie oraz  najciekawsze przedstawienie liczby „pi”. Klasy rywalizowały także w konkursie plastycznym.

Na swojego faworyta można głosować na stronie naszej szkoły na Facebooku  (Społeczność II LO im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim).

 

Share This

Share this post with your friends!