W dniu 19.01.2019 r. w Warszawie odbył się etap okręgowy 48 Olimpiady Biologicznej. Miło nam poinformować, że uczeń II kl. biologiczno- chemicznej Filip Gągorowski  znalazł się wśród najlepszych 82 uczestników i tym samym zakwalifikował się do zawodów centralnych, które odbędą się w dniach 12-14 kwietnia 2019 r. w Warszawie. Obejmować one będą test teoretyczny, zadania praktyczne i obronę pracy, którą uczeń musiał przygotować  wcześniej na podstawie prowadzonych przez siebie doświadczeń.  Tematem Filipa pracy był- Wpływ szczepionki mikoryzowej oraz szczepionki z bakteriami z gatunku Rhizobium pisi na wzrost i rozwój grochu zwyczajnego ( Pisum sativum L. ) odmiany sześciotygodniowej w warunkach gleby zasadowej.  Opiekunem ucznia jest  nauczycielka biologii mgr Kinga Marcińczak. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Share This

Share this post with your friends!