„Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń w tym co ma w głowie i co na stole” (prof. Jan Gawęcki) Jak co roku, tak i tym razem uczniowie II LO brali udział w eliminacjach okręgowych XXIII OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI . 11 stycznia 2019  w ZSP nr 2 w Tomaszowie Maz.  63 uczniów z 35 szkół okręgu łódzkiego rozwiązywało test dotyczący m.in. tematyki wiodącej- Produkty mleczne – technologia  i  rola w żywieniu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. 2 b-ch- Jakub Kałużny i Lidia Ziętek. Miło nam  poinformować, że Jakub zajął 3 miejsce, a tym samym zakwalifikował się do etapu centralnego, który odbędzie się w dniach 28-30.03.2019 w Szczecinie. Opiekunem uczniów była nauczycielka biologii mgr Kinga Marcińczak. Gratulujemy naszemu Arbuzowi i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Share This

Share this post with your friends!