Bal studniówkowy to dla każdego ucznia szkoły średniej niezapomniane przeżycie, wspominane po latach z rozrzewnieniem i tęsknotą. Nic dziwnego, że w taką noc każdy maturzysta chce wypaść jak najlepiej. Przygotowania do balu trwają kilka miesięcy. Ważny jest wybór lokalu, menu, kreacji, próby poloneza rozpoczynane już w październiku, zachwycające i skomplikowane  układy choreograficzne, ćwiczone często  pod okiem zawodowych trenerów tańca towarzyskiego. Wszystko składa się na niezwykłą atmosferę tego jedynego i niepowtarzalnego wydarzenia, jakim jest studniówka.

Bal studniówkowy uczniów II Liceum odbył się w sobotę 12 stycznia 2019 w przepięknych, pałacowych wnętrzach sali „Arboretum” w Studziankach. Część oficjalną zainaugurowali przemawiający  w imieniu całej społeczności szkolnej uczniowie klasy III men- Kaja Zdonek i Mateusz Kabziński, którzy powitali przybyłych gości – Starostę Powiatu Tomaszowskiego Mariusza Węgrzynowskiego z małżonką, przewodniczącego Rady Rodziców II LO Krzysztofa Krajewskiego z małżonką, dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, wszystkich uczniów z osobami towarzyszącymi oraz  ich rodziców i bliskich.

Bal tradycyjnie rozpoczęto polonezem w wykonaniu klas, poprowadzonych przez  dyrektora szkoły Tomasza Węgrzynowskiego i  wychowawców. Wszystkie zatańczone układy były niepowtarzalne i zachwycające, obserwowane z podziwem i łezką w oku przez wszystkich gości.

Następnie pan dyrektor Tomasz Węgrzynowski powitał jeszcze raz przybyłych gości i złożył maturzystom życzenia udanej zabawy i wspaniałych wyników na maturze. Do tych życzeń przyłączył się pan starosta Mariusz Węgrzynowski oraz przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Krajewski. Przedstawiciele uczniów podziękowali wychowawcom i  nauczycielom za trud, cierpliwość i przekazywaną wiedzę, a rodzicom za wychowanie i wsparcie w każdej sytuacji.

Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do posiłku, a potem  z energią ruszyli na parkiet. Goście bawili się przy muzyce na żywo w wykonaniu zespołu Bajlando. Zabawa trwała do białego rana, a dla najwytrwalszych- jeszcze kolejne popołudnie i wieczór. Radosne tańce i luźna atmosfera zabawy połączyły we wspólnym pląsaniu uczniów i nauczycieli, młodzież i rodziców.

Ta noc na pewno pozostanie długo w naszych wspomnieniach. A teraz, po atrakcjach balu studniówkowego, życzymy Wam, Maturzyści, aby egzaminy maturalne również przebiegały tak rytmicznie i perfekcyjnie jak tańce na parkiecie.  Trzymamy za Was kciuki. Powodzenia!

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu Format3A

Share This

Share this post with your friends!