9 listopada w II  LO rozpoczął się od uroczystego apelu z okazji setnej rocznicy obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Spektakl WOLNOŚĆ  przygotowany przez I klasę biologiczno – chemiczną  to historia rodziny Podolskich na tle dziejów Polski w latach 1918 – 2018. Scenariusz napisany przez grupę: Antonina Filipczak, Alicja Głowa, Alicja Florczyk, Maja Łepek i Filip Pęczek opowiadał o prawie  do wolności, niepodległości, godności oraz szacunku. Losy Polski od pamiętnego 11 listopada 1918 roku poprzez wydarzenia II Wojny Światowej, okres komunizmu, stan wojenny, aż po dzień dzisiejszy zilustrowane były tekstami historycznymi. Tło burzliwych czasów stulecia niepodległości oddawały piosenki:

– Rozkwitały pęki białych róż – wyk. Ilona Snawacka i Daria Kopacz

– Dziewczyna z granatem w ręce  – Daria Kopacz

– Miasto z filmu. Miasto 44 – Aleksandra Czajkowska

– Dni, których nie znamy – Aleksandra Czajkowska i  Filip Pęczek

– Mury – Aleksandra Czajkowska z akompaniamentem Anny Antczak z klasy I men.

– Tango na orkiestrę , głos i jeszcze jeden głos – Antonina Filipczak

– Kasztany – Aleksandra Czajkowska.

W przygotowanie występu, dekoracji scenicznych i oprawie muzycznej zaangażowani byli również :

Mateusz Morga, Patrycja Jóźwik, Maja Łepek , Alicja Głowa, Aleksandra Piekarz, Zuzanna Mierzwa, Adam Świerzyński , Alicji Florczyk , Milena Słowik , Dominika Skoneczna, Kacper Jędzrzejczyk, Wiktor Zarębski, Jakub Stolarski, Jakub Kafar.

Nad całością czuwała wychowawczyni klasy – mgr Dorota Warczyk

 

Share This

Share this post with your friends!