Na zaproszenie europosła Kosmy Złotowskiego przebywaliśmy w dniach 11 – 15 czerwca z wizytą w Strasburgu. W wizycie wzięli udział absolwent II Liceum, uczeń klasy III mat-fiz Adrian Wójciak, za zdobycie pierwszego miejsca w II etapie konkursu „Żołnierze Wyklęci Obudźcie Polskę” wraz z nauczycielem historii mgr. Maciejem Błaszczykiem w wyjeździe do Strasburga.

Zwiedzanie starego miasta i wizyta w siedzibie Parlamentu Europejskiego były głównymi punktami wyjazdu ufundowanego przez europosła Kosmę Złotowskiego. Strasburg zachwyca ażurową katedrą Najświętszej Panny Marii, we wnętrzu której można podziwiać m. in. witraże, organy i zegar z wizerunkiem Mikołaja Kopernika. Bardzo urokliwie prezentuje się dzielnica Petite France (Mała Francja), która swoją nazwę zawdzięcza czasom, gdy to pograniczne miasto było w rękach niemieckich. Na krótką wizytę w budynku Parlamentu składało się: spotkanie z europosłem Kosmą Złotowskim, informacje o funkcjonowaniu UE i pobyt na sali obrad (niestety na debatę o przestrzeganiu praworządności w Polsce się spóźniliśmy).

Chętnych do wyjazdu w przyszłym roku zachęcamy do udziału w konkursach. Może i do Was szczęście się uśmiechnie.

Share This

Share this post with your friends!