Niezwykle miło nam poinformować, iż nasi młodzi historycy uplasowali się w pierwszej piątce etapu powiatowego Konkursu Historycznego „Drogi do Niepodległej w 100-lecie roku 1918”. Konrad Cieśliczka z kl. II men zajął I miejsce, Paweł Śmigiel z kl. I men – drugie, a Michał Dolecki z I hum – piąte.

Konkurs stanowił podsumowanie wykładów i warsztatów odbywających się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica. Organizatorem był Wydział Filologiczno-Historyczny UJK i ZSP nr 2. Przedsięwzięcie objął patronatem honorowym poseł na Sejm RP Robert Telus i Starosta Powiatu Tomaszowskiego Mirosław Kukliński. Drugi etap konkursu odbędzie się w październiku w Łodzi. Uczniów przygotował nauczyciel historii – mgr Maciej Błaszczyk.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w kolejnym etapie tego konkursu!

Share This

Share this post with your friends!