18 maja 2018 r. dwie grupy uczniów klasy I menedżerskiej z II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim wzięły udział w finale krajowym drugiej edycji konkursu Social Innovation Relay w siedzibie Nationale – Nederlanden w Warszawie.

Przedstawili oni swoje pomysły innowacji społecznej w formie prezentacji przed jury. Grupa ADAR w składzie: Aleksandra Badura, Aniela Fałek, Robert Krakowiak, Dominika Sobczak za pomysł stworzenia ekologicznych upraw, powstałych dzięki segregacji fusów i stworzeniu z nich nawozu zdobyła I miejsce jednocześnie przechodząc do etapu międzynarodowego.

Grupa PMPK składająca się z uczniów : Paweł Śmigiel, Piotr Tomasik, Kacper Włosek, Michał Żyrek otrzymała wyróżnienie za pomysł fluorescencyjnego sprayu do różnych powierzchni, który zwiększy bezpieczeństwo na drodze.

W wydarzeniu wzięło udział 10 najlepszych zespołów z całej Polski wyłonionych przez jury.

W pierwszym etapie uczniowie musieli przygotować profesjonalny biznesplan, w których opracowaniu wspierali ich doświadczeni pracownicy z Nationale – Nederlanden.

Przed grupą ADAR zmagania międzynarodowe, w których będą uczestniczyć z rówieśnikami z 18 państw świata, finał SIR online odbędzie się 19 czerwca.

Do konkursu uczniów przygotowała mgr Mariola Rychlik.

 

Share This

Share this post with your friends!