W piątek 27 kwietnia odbyła się uroczystość szkolna z okazji zbliżającej się 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Klasa I b-ch pod opieką wychowawczyni – mgr Moniki Smolińskiej przygotowała przedstawienie przybliżające okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie pisanej Ustawy Zasadniczej.

 

Występ przygotowany w formie wywiadu z królem Stanisławem Augustem, carycą Katarzyną i polskim chłopem przypomniał nam, że obecny ustrój zawdzięczamy wielu burzliwym wydarzeniom z przeszłości. W role postaci historycznych wcielili się: Hubert Borzuta, Anna Kowalska i Michał Kwiatkowski. Całość poprowadziła Daria Burian. Atmosferę okresu Sejmu Wielkiego podkreślały stroje z epoki i oprawa muzyczna.

Na zakończenie uroczystości dyrektor liceum – mgr inż. Tomasz Węgrzynowski zaprosił wszystkich zebranych do licznego udziału w miejskich uroczystościach upamiętniających rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Narodowej.

 

Share This

Share this post with your friends!