14 kwietnia odbyły się w Łodzi zawody II stopnia XXXIII OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Nasze liceum reprezentowały 3 osoby – ADRIANNA CHACHUŁA z kl. I b-ch, FILIP GĄGOROWSKI również z kl. I b-ch i dwukrotna finalistka etapu centralnego z lat ubiegłych MAGDALENA LASOTA z kl. III b-ch.

Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 50 pytań, który w tym roku okazał się wyjątkowo trudny. Do etapu ustnego kwalifikowało się 12 osób, które zdobyły najwyższą ilość punktów. Miło nam poinformować, że wśród nich znaleźli się nasi pierwszoklasiści Ada Chachuła i Filip Gągorowski. Warto dodać, że Filip zajął I miejsce w województwie łódzkim w kategorii test. Po emocjonującym i bardzo wyczerpującym etapie ustnym do etapu centralnego olimpiady przeszło 7 osób, po którym swoje pierwsze miejsce utrzumał Filip Gągorowski. Filip będzie reprezentował nasze liceum w etapie centralnym , który odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2018. Opiekunem uczniów była nauczycielka biologii – mgr Kinga Marcińczak.

Gratulujemy naszym arbuzom ogromnej wiedzy w tak trudnej dziedzinie jaką jest ekologia i trzymamy kciuki za Filipa w dalszych zmaganiach.

Share This

Share this post with your friends!